МУНІЦИПАЛЬНА НЯНЯ. ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ВІД ДЕРЖАВИ?

30 січня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 68, якою затвердив Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

У багатьох виникає питання: Що насправді передбачає програма «Муніципальна няня» і на яку допомогу можуть розраховувати молоді батьки?

Скільки відшкодує держава? «Муніципальна няня» – це урядовий проект з підтримки молодих батьків. У його рамках держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3 років. Сума відшкодування дорівнює розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня. Станом на 1 липня ця сума складає 1699 гривень на місяць. Звертаємо увагу на те, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків, як додатковий бонус.

Жодних зобов’язань виходити із декретної відпустки через «Муніципальну няню» також немає. На компенсацію за послугу можуть розраховувати батьки, які працюють і ті, хто перебуває у декретній відпустці.

 Мама може не виходити на роботу, а просто наймати няню для допомоги, і за це можна отримувати таку компенсацію.

Які умови відшкодування? Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, батьки самі шукають і обирають фахівця. Єдина обов’язкова умова для компенсації від держави – це офіційне працевлаштування доглядальниці.  Тобто муніципальна няня – будь-яка фізична особа – підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Органам соцзахисту надано право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню.

Як оформити? Для оформлення державної допомоги одному із батьків, опікуну потрібно подати до міського ЦНАП, за адресою: вул. Миру, 102,  такі документи:

  •  заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
  • –         заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;
  • –         копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
  • –         документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги ·«муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви додаються копії:

  • –         свідоцтва про народження дитини;
  • –         паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
  • –         документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
  • –         документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;
  • –         рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Крім того, щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. Це можна буде зробити в управлінні соцзахисту або електронною поштою. Рішення про нарахування компенсації ухвалюють місцеві органи соцзахисту протягом 10 днів від дати подання документів.

 Управління соціального захисту населення.