ДЕЛЕГАЦІЯ ЗІ СЛАВУТЧИНИ ВІДВІДАЛА СУЧАСНИЙ СМІТТЄСОРТУВАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС

13 червня делегація зі Славутської міської ОТГ, Крупецької, Ганнопільської, Улашанівської ОТГ відвідали Іллінецьку міську ОТГ, що на  Вінничині, а саме побудований на її території сучасний сміттєсортувальний комплекс.

Головна мета поїздки – обмін досвідом у питанні управління побутовими відходами.

Нагадаємо, що у лютому між Славутською міською ОТГ та ОТГ Славутського району  (Ганнопільська, Берездівська, Улашанівська, Крупецька) було підписано меморандум про партнерство, що дозволило взяти участь у проекті «Партнерство міських та сільських громад як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку» за підтримки Програми U-LEAD з Європою.

Згідно із домовленостями між громадами, одним із важливих питань, яке потребує спільного вирішення, визначено проблему поводження у сфері із твердими побутовими відходами (ТПВ).

У результаті проведеної спільної роботи розпочато підготовку до написання проекту співробітництва «Управління побутовими відходами у громадах Славутського району шляхом впровадження сучасних технологій».

Приїхавши до сміттєпереробного комплексу, учасники делегації безпосередньо познайомилися із передумовами його будівництва, системою виробництва та подальшими перспективами.

Як вдалося дізнатися, на місці Іллінецького сміттєсортувального комплексу раніше було звалище, на якому «лежало» 3,8 тис тонн непотребу. Іллінці розробили проектно-кошторисну документацію на будівництво великої сміттєсортувальної лінії.

Загальна вартість будівництва, яке завершилося у грудні 2018 року, обійшлося  у більш, ніж 10 мільйонів гривень. Фінансувався обʼєкт за рахунок коштів Вінницького обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Створення такого комплексу фактично з нуля – це додаткові 20 робочих місць та податкові надходження до міського бюджету.

Це підприємство зможе сортувати до 120 кубічних метрів твердих відходів на добу. Із загальної кількості відходів, які потрапляють до комплексу, відсортовується близько 60%. Потім ділиться на більш, ніж 20-ть видів вторинних матеріалів – різні сорти пластику, скла, паперу, картону та металу.

Поки що збір сміття відбувається лише у місті та селах об’єднаної територіальної громади. Але в подальшому планують збір побутових відходів в інших громадах. Очікується, що сюди возитимуть відходи з пʼяти сусідніх ОТГ.

Наразі із бюджету Вінницького обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на придбання обладнання для переробки пластикових відходів на сміттєсортувальному комплексі Іллінців виділили 2,2 млн грн. Із пластику робитимуть піщано-полімерну тротуарну плитку.

Приємно вразили на території комплексу 5 га саду, який нараховує 5386 плодових дерев.

«Подібні поїздки дають можливість отримати безцінний досвід та використати його на практиці», – зауважила Галина Дарчик, начальник управління економічного розвитку Славутського МВК, яка безпосередньо супроводжує підготовку проекту з управління відходами та була організатором поїздки. «Надіємося, що отримані знання допоможуть у реалізації проекту на Славутчині, а отже, стати на крок ближче до вирішення проблеми зі сміттям», – підсумувала Галина Дмитрівна.

Прес-служба Славутського МВК