У СЛАВУТІ ВІДКРИЛИ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

У Славуті відбулося урочисте відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр», який покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Інклюзивно–ресурсний центр розпочав свою роботу 1 вересня 2018 року, а сьогодні, 3 червня,  він переїхав у нове облаштоване приміщення.

В Центрі працюють  практичний психолог, вчитель-дефектолог та вчитель-логопед, котрі допомагають дітям із особливими освітніми потребами вчитися та соціалізуватися.

Міський голова Василь Сидор привітав колектив, батьків та дітей з відкриттям Центру та зазначив наступне: «Сьогодні маємо нагоду в освітньому просторі відкрити заклад, який дає можливість діткам адаптуватися в суспільстві, а фахівцям допомагати батькам у вихованні дітей. Ми і надалі працюватимемо над тим, щоб діти мали доступ і усі умови для отримання якісної освіти».

Ельміра Миколаївна – начальник міського управління освіти привітала усіх присутніх із важливою подією та побажала, щоб відкриття цього закладу стало поштовхом для розвитку освіти дітей з особливими потребами.

Директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Валентина Мартинюк подякувала  міському голові, управлінню освіти та усім причетним до створення закладу за розуміння, всебічну підтримку та створення умов, допомогу у втіленні в життя цієї можливості.

У закладі розробляються рекомендації щодо освітньої програми, надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги відповідно до потенційних можливостей дитини.

Працівниками Центру налагоджена взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, з питань організації інклюзивного навчання.

Також у Центрі надається консультативна та психологічна допомога, проводяться бесіди з батьками дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей.

Порадували гостей свята своїми чудовими виступами вихованці БДТ, подарувавши усім гарний настрій. Також для діток було організовано конкурси, працювала дитяча б’юті зона.

Усі присутні оглянули заклад, який оснащений відповідними засобами, предметно-ігровим, розвивальним та корекційним середовищем.

Щасливі дитячі обличчя, усмішки дітей та батьків стали щирою винагородою за складну роботу зі створення інклюзивного центру.

Подібні заклади є вкрай необхідні, адже важливо давати дітям можливість проявлятися та ставати повноцінними членами суспільства.

Інклюзивно-ресурсний центр працює за адресою: вулиця Князів Сангушків, 1.

                                                      Прес-служба Славутського МВК