ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН У СЛАВУТІ ПРОЙШОВ БЕЗ ЗРИВІВ, АЛЕ…

Про це звітували на засіданні виконавчого комітету, 16 травня, керівники комунальних підприємств міста.

– Усі котельні були своєчасно підготовлені до опалювального сезону, тому із їх запуском питань не виникало і славутчани вчасно отримали тепло у свої домівки. Загалом сезон пройшов злагоджено, – інформував начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк. – Звісно деякі звернення від громадян надходили щодо зменшення температурного режиму у помешканнях, проте ми намагалися якомога оперативніше реагувати на такі запити.

Разом з тим, головною проблемою цього, як і минулого сезону, залишається незакрита заборгованість перед підприємством. Так, станом на 01.05.2019 року у місті заборгованість населення перед КП «Славутське ЖКО» складає 14158,0 тис. грн (в т.ч. – 11425,0 тис. грн за централізоване опалення та 2733,0 тис. грн – за обслуговування будинків). Підприємства заборгували – 431,4 тис. грн.

За минулий місяць заборгованість за спожиті послуги  населення за обслуговування будинків   зросла  на 129,0 тис. грн.,  централізоване опалення –  зменшилась на  3525,0  тис. грн.

Така ситуація ставить комунальне підприємство у скрутне становище, не дозволяє повністю розраховуватися за спожитий газ, електроенергію, виплачувати зарплату працівникам.

Василь Яцюк поділився також своїми острахами щодо практичного втілення законодавчих впроваджень з відключення від централізованого опалення:

– Якщо буде на державному рівні затверджено відповідний порядок, то під відключення підпадають 57 будинки (звісно, за бажанням їх мешканців). У разі їх відключення мене непокоїть, що буде із системою тепломережі міста. Адже таке масове від’єднання від ЦО може призвести до подальшого розбалансування системи та стати причиною колосальних витрат на транспортування енергоносія. Окрім того, на даний час деякі котельні міста потребують ремонту, зокрема на котельні Козацька, 41, необхідно замінити два котли на нові дороговартісні КОЛВІ 4 МВт. Питання, чи є смисл вкладати кошти у модернізацію котелень, мережі, якщо люди стануть відключатися від ЦО? На даний час ми працюємо у звичному режимі, совісно виконуючи обов’язок перед своїми споживачами.

Міський голова Василь Сидор зауважив, що ЖКО якісно надає послугу теплопостачання, а бажання людей перейти на індивідуальне опалення виключно пояснюється сучасною державною ціновою політикою. На даний час проводяться зустрічі із мешканцями будинків, аби відпрацювати оптимальний варіант і для ЖКО, і для славутчан.

За словами начальника КП «Славута-Сервіс» Сергія Смерніна цієї зими для обслуговування доріг (115 км) і тротуарів міста (32 км) було використано 1100 т протиожеледної суміші, 175 піску, 5678 л дизпалива, 3083 л бензину. Працювала постійно-діюча чергова бригада з очистки доріг/тротуарів від снігу.

Дементій Збаровський, представляючи КП «Славутське УВКГ», запевнив, що міськводоканал продовжує роботу щодо недопущення подальших поривів у системі водопостачання/водовідведення міста. Зокрема проводиться поступова заміна старих труб на більш стійкі поліетеленові, полівінілхлоридні.

Разом з тим, усі комунальники повідомили, що уже почали підготовку до опалювального сезону 2019-2020р.р. Адже недарма в народі кажуть: «Готуй сани влітку, а воза взимку». Отож будемо сподіватися, що і наступний сезон пройде без зривів.

У свою чергу, КП «Славутське ЖКО» переконливо просить споживачів терміново розрахуватись за спожиті послуги.

Прес-служба Славутського МВК