МІСТОМ КЕРУВАЛА МОЛОДЬ

16 квітня в Славуті вдруге відбувся День молодіжного самоврядування. Тридцять шість молодих представників нашого міста на один робочий день замінили усіх фахівців міської ради – міського голову, заступників міського голови, начальників управлінь і відділів виконавчого комітету Славутської міської ради, дублюючи їхні функції.

Програма дня була дуже насиченою різноманітними заходами і подіями.

Зранку відбулася робоча нарада, на якій молодь знайомилася зі своїми наставниками.

А вже опісля, ознайомившись зі своїми службовими обов’язками, учні долучилися до процесу управління містом, спробувавши себе на різних посадах, а саме:

Басюк Вікторія – начальник  управління соціального захисту населення;

Гедзюк Андрій – начальник управління містобудування та архітектури;

Герасимчук Маргарита – начальник управління соціального захисту населення;

Довгань  Сергій – начальник відділу програмного забезпечення;

Доктор Вікторія – заступник начальника управління освіти;

Заєць Діана – начальник відділу муніципальної інспекції;

Захарчук Олександр – головний спеціаліст відділу планування території;

Заяць Анастасія – заступник міського голови;

Ішмуратов Нікіта – начальник управління освіти;

Карплюк Оксана – начальник відділу організаційно-кадрової роботи;

Коваль Анна – начальник відділу споживчого ринку та сфери послуг;

Коваль Ольга – заступник міського голови;

Коновалюк Світлана –  начальник ЦНАП;

Коськовецька Аліна – начальник служби у справах дітей;

Кравчук Аліна начальник  відділу молоді та спорту;

Кухарчук Дмитро – начальник фінансового управління;

Мазур Аліна – начальник відділу з питань реєстрації місця проживання;

Мартинюк Вікторія – керуючий справами;

Матвійчук Дарина  – головний спеціаліст відділу споживчого ринку та сфери послуг;

Мелашенко Тетяна – головний спеціаліст служби у справах дітей;

Молошик Альона – начальник управління соціального захисту населення;

Музика Світлана – начальник відділу планування територій;

Олійник Валерія – начальник відділу стратегічного розвитку;

Оніщук Ірина – начальник управління культури;

Палій Дмитро – міський голова;

Пермінова Анна – начальник юридичного відділу;

Попчук Аліна –  головний спеціаліст юридичного відділу;

Придачук Анастасія –  начальник відділу з питань регулювання земельних відносин;

Савчук Юлія – начальник відділу муніципальної  інспекції;

Сірук Анна – начальник управління інформаційного забезпечення та внутрішньої політики;

Скоропляс Наталія – адмінстратор ЦНАП;

Слободян Володимир –  головний спеціаліст відділу молоді та спорту;

Соломна Анастасія – секретар ради;

Ткачук Христина – перший заступник міського голови;

Федорчук Яна – начальник управління економічного розвитку.

Молодь активно долучилася до розробки бренду міста, спрямованого на просування позитивного іміджу Славути в Україні та за кордоном, промоцію культурного, економічного, наукового та соціального потенціалу міста та презентувала свої напрацювання. Проекти заслуговують найвищої оцінки, оскільки до кожного з них підійшли креативно, кожен з них є унікальним та змістовним.

Цьогоріч у Славуті, крім громадського бюджету, було виділено кошти під молодіжний бюджет в сумі 300000 грн. Міський очільник закликав учнів готувати відповідні програми та самостійно визначати, що у нашому місті важливо реалізувати в першу чергу. Тому під час зібрання було обговорено можливості молодіжного громадського бюджету, а також заслухано деякі варіанти, серед яких – майданчик з трамплінами для скейтбордистів, контейнери для збору батарейок, wi-fi на найдовшій лавці біля річки Утка, розвиток зеленого туризму в мікрорайоні «Південний», доріжка для катання на роликах.  

Протягом дня молодь відвідала Славутський ЦНАП, приєднане до Славути село Варварівку, де їх ознайомили із наданням соціальних послуг громадянам тощо, а також наочно продемонстрували роботу поки єдиного в Україні мобільного ЦНАПу, працювали в комісії з прав дитини, провели особистий прийом, розписували пошту, виїжджали на різноманітні об’єкти тощо.

Подію прокоментував Василь Сидор:

– Проведення Дня молодіжного самоврядування  у нашому місті стало уже традицією, ця практика доволі позитивна та гарно сприймається учнівською молоддю. Формат, за допомогою якого ми ознайомлюємо молодь із роботою органу місцевого самоврядування, доволі оригінальний. Звісно, за один день усього й не охопити. Проте, перебування учнів на різноманітних посадах дає можливість на практиці зрозуміти, хто і чим займається. Діти обирали посади відповідно до своїх уподобань, і дуже важливо, що вони сприйняли усе серйозно, а не як гру. Вони розуміють усю відповідальність роботи і те, що потрібно працювати виключно в рамках закону. Є робота, якій потрібно віддаватися, і це саме наша робота. У свою чергу, цей день був дуже корисним і для нас. Важливо бачити перспективу міста очима жителів, а особливо – його молодого покоління. Запропоновані молоддю пропозиції мають право на життя, оскільки саме їхні погляди є новими та незаангажованими.

Дмитро Палій:

    – Сьогодні я спробував себе у ролі міського голови. Це дуже важка і відповідальна робота, але разом із тим, попри всі труднощі ця робота приносить користь людям. Я завжди підтримував владу, а відсьогодні ще більше став її цінувати та поважати. День молодіжного самоврядування допоміг мені здобути досвід, який я використаю у подальшому житті. Цей день допоміг відчути усю серйозність майбутнього життя.

Анна Сірук:

– Завдяки цьому дню я зрозуміла, що люди, які працюють в управлінні, де мені випала нагода побувати – креативні та активні. Щоб виконувати свою роботу, вони повинні знати, що відбувається у місті, володіти широким спектром інформації та вміти належним чином надати її громадянам.

Ольга Коваль :

Я вже вдруге маю нагоду брати участь у Дні самоврядування. Така практика є неймовірно цікавою та корисною, тож я дуже вдячна за цю можливість. Впевнена, що набутий досвід обов’язково стане в нагоді у майбутньому

Цілком очевидно, що серед славутських хлопців і дівчат зростають не лише майбутні міські голови та їх заступники, але й очільники відповідних департаментів, відомств, міністерств.

Без сумніву, такий день став прикладом об’єднання поколінь, дав змогу дітям випробувати для себе майбутню професію та набути безцінний досвід. Для дорослих цей день надав можливість згадати шкільні роки, а також внести деякі корективи в свою роботу.

Після підбиття підсумків, завершилася й остання подія Дня молодіжного самоврядування – вручення відповідних сертифікатів. Згодом, всі учасники експерименту зробили спільне фото на згадку та поділилися своїми враженнями.

До Славути на неординарну подію завітали представники обласних ЗМІ та Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України у рамках проекту ПУЛЬС.

ПОДЯКА МІСЬКОГО ГОЛОВИ ВАСИЛЯ СИДОРА

Дорогі друзі!

Випробувавши себе в ролі керівників виконавчих органів міської ради, ви внесли свій неоцінений вклад у подальший розвиток української демократії на місцевому рівні.

Щиро дякую вам за роботу та свіжий погляд на проблемні питання забезпечення життєдіяльності нашого міста!

Величезна подяка батькам і педагогам за належне виховання підростаючого покоління славутчан!

Прес-служба Славутського МВК