ТАРИФИ РОСТУТЬ: ХТО Ж ВИНЕН?

Головним завданням міської влади є якісне та безперебійне надання послуг тепло-, водопостачання та водовідведення. Якщо два роки тому до влади не було запитань, то сьогодні вони виникли, але їх причина не якість надання послуг, а цінова політика. А це вже компетенція уряду.

Пояснювати, що тарифи й зараз нестерпно високі, що багато людей не можуть дозволити собі їх оплатити, що пенсії досить часто менші за тарифи на комунальні послуги не потрібно.

Постійне зростання тарифів відбувається через регулярне стрімке підвищення цін на енергоносії, на які, на жаль, ні міська влада, ні теплопостачальні підприємства, в тому числі і КП «Славутське ЖКО», вплинути не можуть, адже для монополістів енергетичного ринку їх також встановлює держава. Ринок енергоносіїв дуже впливає на вартість послуг, бо тариф з централізованого опалення на 91% складається з витрат на споживання енергоносіїв (85% – природний газ, 6% – електроенергія).

Ще 1 листопада 2018 року уряд підняв ціну на газ для населення на 23,5%. У 2019 вже заплановане підняття тарифів на газ на 19%. Далі чиновники вирішили не зупиняться та вже розпланували підняти в 2020 році ціни на 15%, як і в 2021 році. Тобто в сумі за 4 роки тарифи виростуть приблизно на 80%. Тарифи на воду, тепло та енергію є залежними до цін на газ, тому вони теж без сумнівів будуть зростати.

Паралельно з постійним зростанням тарифів ще більш жорсткими стають вимоги для отримання субсидії. Цьогоріч цей «подарунок» отримало вдвічі менше славутчан. А це ще один удар по українському народу.

Нагадаємо, що міський голова разом з депутатами Славутської міської ради неодноразово звертався до уряду з вимогою скасувати підвищення ціни на газ для населення. Також Василь Богданович звертався до уряду через Асоціацію міст та відстоював інтереси громади в судах. Проте, уряд кожен раз намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.

Проте, найгірше те, що у цій ситуації держава вводить в оману людей, робить крайніми комунальні підприємства та міську владу.

Головне, що потрібно чітко засвоїти – краще не буде, що чим більше ми будемо мовчки терпіти, тим сильніше чиновники будуть затягувати зашморг на наших шиях.

 Сьогодні конче необхідно вимагати у Президента та кандидатів в Президенти України ясної, конкретної, чіткої позиції щодо цінової політики держави, бо якщо вона залишиться такою і надалі, то кращого життя людям марно чекати.

Прес-служба Славутського МВК