НЕ ЗНИЩУЙТЕ СЕБЕ СВОЇМИ Ж РУКАМИ!

Зі шпальт газети «Трудівник Полісся» дізнався приголомшливу новину про закриття Мухарівської гімназії, де навчаються учні та виховуються дошкільнята. Відповідне рішення було ухвалено під час сесійного засідання Берездівської сільської ради.

Сьогодні закриття шкіл влада обґрунтовує освітньою реформою, необхідністю економії коштів та нібито низькою якістю освіти у малокомплектних школах. У цих «реформах» прослідковується суть раніше впровадженої продрозкладки.

Це все, як і багато інших подій, які і мені вдалося пережити за останні роки, нагадує радянські 30-ті, коли в людей забирали останнє зерно. Тільки сьогодні в людей відбирають змогу заробити на хліб, а у дітей – їх конституційне право на освіту.

Як не прикро констатувати, інфраструктура типового українського села в більшості випадків складається з сільської ради, ФАПу, клубу та школи. При цьому остання відіграє в селі роль чи не єдиного культурно-просвітницького осередку, своєрідного рушія розвитку населеного пункту (принаймні в контексті освіченості).

Як стверджують фахівці, скорочення мережі загальноосвітніх закладів безперечно належить до питань соціально-економічного розвитку, а також реалізації прав і свобод громадян (насамперед у контексті забезпечення належного доступу до загальної середньої освіти, яка відповідно до статті 53 Конституції є обов’язковою, а, отже, держава та органи місцевого самоврядування не можуть створювати перешкоди у реалізації права на освіту).

Таким чином, рішення про закриття школи не може прийматися без проведення відповідних консультацій з громадськістю та без врахування інтересів громади відповідного населеного пункту. Порушення ж такого порядку може тягнути за собою кримінальну відповідальність для осіб, відповідальних за прийняття таких рішень.

І навіть якби була необхідність закриття навчального закладу, то це потрібно було б робити цивілізовано.

Шановні керівники ОТГ!

Потрібно враховувати умови, в яких сьогодні проживають люди, неспроможні сплатити навіть за комунальні послуги. Тому створювати додатково ще такі проблеми – недопустимо.

У державному бюджеті на 2019 рік передбачена додаткова субвенція на заклади освіти, яку розподіляє обласна влада.

 Тому впевнений, що надавши аргументоване звернення ОТГ, обласна рада вирішить питання щодо виділення додаткових коштів на те, щоб даний заклад функціонував і надалі.

З повагою, міський голова Славути Василь Сидор