Електронна система здійснення декларативних процедур у будівництві

Задумав звести будинок чи гараж, сідаєш за комп’ютер, заповнюєш електронну анкету і чекаєш. Секунди і можеш будувати…

Так, з метою підвищення якості та зручності надання адміністративних послуг, Державна архітектурно-будівельна інспекція України запровадила можливість отримання ряду послуг у електронному вигляді.

На сьогодні цілодобово, в режимі «онлайн» громадянам та суб’єктам господарювання доступні е-послуги у будівництві за посиланням https://e-dabi.gov.ua/.

Серед останніх новацій – перша в Україні повністю автоматизована електронна послуга – подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт, що здійснюється на підставі будівельного паспорта.

Її унікальність полягає у повному виключенні з процесу діяльності посадових осіб органів державного архітектурно – будівельного контролю.

Маючи доступ до мережі Інтернет, користувач може, не виходячи з дому, за декілька хвилин оформити право на виконання будівельних робіт. Програма автоматично обробляє дані та надсилає відповідь про реєстрацію повідомлення.

Для отримання послуги в електронному вигляді користувач повинен підписати документ, що дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт, а також засвідчує прийняття об’єкта в експлуатацію, що подається до Центру надання адміністративних послуг, власним електронним цифровим підписом.

Зазначимо, що електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який використовується фізичними та юридичними особами для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронному вигляді. Для накладання електронного цифрового підпису Ви повинні мати відкритий та особистий ключ. Особистий ключ використовується Вами для підписання документів. Відкритий ключ використовується Державною архітектурно-будівельною інспекцією для перевірки підпису.

З детальним описом процесу подання вищевказаних документів можна ознайомитись за посиланням: https://e-dabi.gov.ua/images/dabi_instr.pdf, з відео інструкцією – https://e-dabi.gov.ua/video_help/Video.html.