ДЕ ГРОШІ, ЯКІ ЗАБРАЛИ В ГРОМАД ЗОН СПОСТЕРЕЖЕННЯ?

У відповідь на лист-запит виконавчого комітету Славутської міської ради президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Ю. Недашковський повідомив, що за 10 місяців 2018 року «Енергоатом» сплатив до державного бюджету збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у сумі 342 957 530 грн.

У листопаді-грудні 2018 року ДП «НАЕК «Енергоатом» планує сплатити до державного бюджету збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, ще кошти у сумі 81 613 000 гривень.

Виходить лише у 2018 році надходження ДП «НАЕК «Енергоатом» до Держбюджету складуть 424 570 530 гривень. Разом з тим, різниця між сумою сплаченого НАЕК збору і сумою субвенції з Державного бюджету, яку отримали громади (в цілому по Україні) у 2018 році склала 254 571 900 грн.

А якщо проаналізувати Державний бюджет за 2014-2019 роки, то загалом зони спостереження недоотримали 1 млрд 503 млн 859 тис. 69 грн. Всього недофінансовано субвенції по Хмельницькій області (з громадами зони спостереження) за вказаний період – 171 млн. 263 тис. 62 грн., по Славуті – 30 млн. 912 тис. 70 грн.

З кожним роком в Державному бюджеті обсяги субвенції зменшуються. Це колосальні суми, які  могли б піти на належне фінансування соціальної інфраструктури громад, забезпечення засобами індивідуального  захисту  населення.

Славутська міська рада направила з цього приводу звернення до 423-ох депутатів Верховної Ради України, але це не зупинило народних обранців прийняти Держбюджет на 2019 за тим же зразком, що і попередній. Це пряме порушення законних прав кожної людини, яка проживає в зоні спостереження.

Залишається відкритим питання, куди ж насправді державні можновладці спрямовують ці кошти? Чи не на підкупи депутатів?

 

Я вкотре звертаюся до керівників об’єднань громадян та політичних партій, до депутатів усіх рівнів, до очільників населених пунктів, які знаходяться в безпосередній близькості із потенційно-небезпечними об’єктами, зокрема такими, як атомні електростанції, з проханням обʼєднати зусилля та відстоювати конституційні права громад (зокрема, ст. 22 Конституції України), які проживають у зоні ризику, не бути пасивними і байдужими спостерігачами ситуації, що склалася.

 

Міський голова м. Славута, голова Хмельницького РВ «Асоціація міст України», голова Асоціації територіальних громад 30-км зони Хмельницької АЕС В. Сидор