БІЗНЕС ТА ВЛАДА: ЗУСТРІЧ НА ПЕРСПЕКТИВУ

15 листопада в приміщенні Будинку рад відбулася робоча зустріч міського голови із керівниками малих підприємств та фізичними особами підприємцями. Минулого тижня подібна зустріч була проведена з керівниками промислових підприємств міста.

Начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик коротко презентувала Стратегічний план розвитку міста та продемонструвала розроблені і заплановані цілі на наступні 10 років. Розповіла про проекти з розвитку малого та середнього бізнесу:

«За програмою дій ЄС на 2018 рік оголошено конкурс грантових проектів, спрямованих на започаткування та розвиток партнерських зав’язків між громадами різних країн.

Хочу підкреслити, що перемагають ті проекти, які передбачають створення робочих місць та умов для розвитку бізнесу. Тому без ваших пропозицій та участі ми не можемо самостійно реалізувати такі проекти».

Також Галина Дмитрівна поінформувала учасників зустрічі про підготовку проекту формування системи підтримки розвитку підприємництва у місті Славута та заходи, які планують включити до цього проекту, а саме – розробку програми просвітництва «Школа молодого підприємця», створення фонду мікрокредитування, створення центру підтримки підприємців iHUB та нових можливостей для розвитку підприємництва.

Виступаючи перед присутніми, міський голова Василь Сидор наголосив на тому, що дуже важливо, щоб підприємці, роботодавці, які працюють на території міста розуміли і бачили, що є можливість отримати земельну ділянку для перспективи розміщення там виробничих об’єктів, які відповідатимуть вимогам майбутнього часу та не створюватимуть незручностей жителям міста. Василь Богданович  презентував земельні ділянки під майбутнє будівництво:

– 41 земельну ділянку загальною орієнтовною площею 50 га;

– вигідні місця на території Індустріального парку міста, де є 50 га вільних площ;

– близько 60 га землі під багатоквартирну житлову забудову з соціальною інфраструктурою.

А також наголосив на тому, що наразі уже вирішені проблеми водопостачання і газопостачання ділянки майбутнього промислового парку, на стадії вирішення питання електропостачання та будівництво підвідної дороги до Індустріального парку.

«Одним із наших головних завдань є створення сприятливих умов для забезпечення зовнішніх та внутрішніх інвестицій», – зазначив міський очільник та закликав усіх долучатися до міжнародних програм, проектів та грантів, аби разом та спільно розвивати наше місто.

Головний спеціаліст управління економічного розвитку Лілія Максімова нагадала учасникам заходу про Громадський бюджет, який діє у Славуті:

« Ще у 2016 році у Славуті стартувала доволі цікава практика. Тоді за підтримки депутатів міської ради було створено Бюджет участі (громадський бюджет, бюджет міських ініціатив) – це частина коштів міського бюджету щодо якої мешканці міста самостійно обирають на що їх витрачати шляхом голосування. Тобто будь-який житель міста Славути віком 16+ може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету.

Завдяки такому впровадженню вже багато громадських ініціатив було втілено у життя.

Детальну інформацію ви можете отримати на офіційному сайті м.Славута у розділі «Громадський бюджет».

Міський голова Василь Сидор додав наступне:

«Багато питань місцевого значення вирішуються за рахунок цільових програм. Головним чином, це стосується масштабних робіт таких, як будівництво мереж теплопостачання, доріг і тротуарів. Це все виключно справа міської ради. Однак є багато малозатратних питань, в яких важливою є громадська активність. Це стосується благоустрою (в т.ч. створення парків, рекреаційних зон), облаштування дитячих, спортивних майданчиків тощо. В таких напрямках громадяни краще знають, що їм потрібно. Для прикладу, бувають такі випадки, коли частина мешканців будинку згідні на встановлення в конкретному місці дитячого майданчика, інші – бачать його на іншій території. Тут важлива спільна позиція людей. Громадський бюджет – це реальна підтримка для активних славутчан, готових організувати та втілити у життя цікавий для своєї громади проект. Сподіваюся, що з кожним роком пропозицій ставатиме все більше».

У ході зустрічі також обговорювалось питання наповнення місцевого бюджету та створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, дотримання підприємцями чинного законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками та законодавства про зайнятість.

Приємно, що попри несприятливі умови сьогодення, славутські підприємці здебільшого працюють стабільно, без збоїв виплачують заробітну плату працівникам, своєчасно проводять платежі до бюджетів усіх рівнів, прагнуть до подальшого розвитку та стратегічно дивляться у майбутнє.

У ході зустрічі відбулася жива та конструктивна розмова, були враховані побажання та пропозиції виступаючих.

Міський голова подякував усім, хто взяв участь в обговоренні та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Прес-служба Славутського МВК