ГАЗОВА ПОЛІТИКА УРЯДУ: ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧІ ПІДПРИЄМСТВА МОЖУТЬ ПОНЕСТИ МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ

Асоціація міст України висловлює стурбованість через ситуацію, що виникла у теплогенеруючих підприємств у зв’язку з прийняттям Постанови Уряду №867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», яка визначає новий механізм розрахунку ціни на газ для населення і для виробників теплової енергії.

30 жовтня ПАТ НАК «Нафтогаз України» оприлюднив ціну на природний газ для виробників теплової енергії – 7482,61 грн за 1000 куб. м газу. При цьому тарифи на теплову енергію та послуги з централізованого опалення залишились незмінними.

За процедурою коригування тарифів для ліцензіатів НКРЕКП термін зміни тарифів складає близько двох місяців. Тож встановити нові тарифи на теплову енергію та послуги з централізованого опалення підприємства зможуть не раніше січня 2019 року, а кошти від споживачів почнуть надходити у лютому 2019 року. Строк встановлення тарифів органами місцевого самоврядування для теплопостачальних підприємств з врахуванням вимог нормативно-правових актів триватиме ще довше – від трьох місяців.

За цей час теплогенеруючі підприємства понесуть мільярдні збитки та не зможуть виконати вимоги Постанови №867 щодо умов отримання номінації на природній газ та в повній мірі розрахуватись перед ПАТ НАК «Нафтогаз України», через що отримають штрафні санкції.

Асоціація міст України просить Уряд встановити механізм автоматичного коригування тарифів та звертається до НКРЕКП з проханням самостійно ініціювати перегляд тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого теплопостачання при зміні ціни на паливно-енергетичні ресурси.

Таким чином коригування тарифів відбудеться швидше й теплогенеруючі підприємства зможуть вчасно розрахуватись за спожитий газ. Це дозволить забезпечити стале проходження опалювального сезону, не допустити подальшого збільшення боргів теплопостачальників за газ, та, як наслідок, необґрунтованих видатків з місцевих бюджетів.

8 листопада АМУ надіслала звернення до Кабінету Міністрів України та НКРЕКП.

Інформація офіційного порталу АМУ – www.auc.org.ua