ТВОРЯЧИ МАЙБУТНЄ, НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО МИНУЛЕ

5 жовтня у Славутському історичному музеї відбувся урок пам’яті, присвячений життю і діяльності Левка Лукʼяненка за участю міського голови Василя Сидора та молодіжної дорадчої ради.

У рамках зустрічі Валентина Тимчук – зберігач фондів історичного музею розповіла присутнім про життєвий шлях відомого політичного діяча, автора «Акту проголошення незалежності України», дисидента, колишнього політв’язня і нардепа чотирьох скликань.

Левко Лук’яненко – людина, яка все своє життя присвятила служінню Україні, боротьбі за її волю і незалежність. Двадцять сім років свого життя він провів у радянських концентраційних таборах. Є одним із творців незалежності держави.

Декілька років тому славутчани мали честь приймати відомого Героя України на своїй землі. Тоді Левко Лук’яненко був нагороджений відзнакою міського голови Василя Сидора за незламний український дух.

24 серпня цього року, у День Незалежності України, Левко Григорович мав би відзначати свій 90-й день народження. Та не дожив до цієї дати півтора місяця.  У день його ювілею у Славуті було встановлено пам’ятну дошку. Наразі в історичному музеї розгорнуто тематичну експозицію та представлено його книги.

Під час розповіді демонструвалися уривки документального фільму про Левка Лук’яненка.

Гідний життєвий шлях Левка Григоровича, відданого сина України, має стати прикладом для наслідування сучасним політикам.

Далі, власне, розпочалося спілкування міського голови Василя Сидора із членами молодіжної дорадчої ради.

Цього дня її ряди поповнилися новими творчими людьми, які здатні бути лідерами, вирішувати проблеми та працювати в команді.

Вручаючи молоді посвідчення, Василь Богданович висловив сподівання, що разом із ними представникам учнівської молоді Славути передасться усвідомлення своєї важливості для життя міста, відповідальність, активна позиція у вирішенні питань місцевого значення. Адже покликання ради полягає у вироблені стратегії молодіжної політики в місті. У свою чергу, голова наголосив, що міська рада та депутатський корпус відкриті для будь-яких починань членів ради,  пропозицій та креативних ідей. Міський очільник також зазначив, що члени дорадчої ради зможуть реалізовувати свої ідеї через молодіжний бюджет, якщо вони будуть схвалені більшістю славутчан.

Далі відбулося голосування, в результаті чого було обрано голову молодіжної дорадчої ради. Свої передвиборні програми представили лідери Христина Ткачук, учениця ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 та учень ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Палій Дмитро.

У підсумку голосування Дмитро став головою молодіжної дорадчої ради, а Христина – заступником.

Учасники ради презентували свої майбутні плани та проекти, які неодмінно стануть корисними для рідного міста. Серед цікавих ідей – створення фонду зі збору коштів, які потім можна буде використовувати за нагальною потребою, обмін досвідом з українськими та закордонними містами, креативний вуличний дизайн, створення платформи для спілкування, розробка інтерактивної карти визначних історичних місць Славути та багато іншого.

Отож бажаємо молоді натхнення та творчості у спільній корисній роботі.

Прес-служба Славутського МВК