СЛАВУТСЬКІ ОСВІТЯНИ ВІДЗНАЧИЛИ СВОЄ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО

Традиційно восени відзначають професійне свято людей, покликання яких сіяти зерна науки у серцях дітей – День працівників освіти.

З цієї нагоди 03 жовтня у Славутському міському Палаці культури відбулися урочисті заходи.

Свої вітання освітнім працівникам міста, а також нещодавно приєднаних до Славути сільських громад Варварівки та Голиків висловив міський голова Василь Сидор. Подякувавши від щирого серця за невтомну та плідну працю, Василь Богданович зупинився на гірких для такої суспільно важливої галузі як освіта сучасних реаліях.

«За останні чотири роки з державного бюджету на освіту міста не було виділено жодних додаткових коштів. На сьогодні бюджет на потреби освітньої галузі складає 115 млн. грн., при цьому держава виділяє лише 41 млн., решта 74 млн. фінансується з міського бюджету, тобто за рахунок людський грошей. Це ті кошти, які можна було б використати на ремонт закладів, покращення матеріальної бази, на підвищення заробітної плати і т.д. Вважаю, що держава повинна належно підтримувати цю галузь, так як це і прописано в Конституції України. Натомість ситуація зовсім інша: заяви високопосадовців про ніби то багаті місцеві бюджети, яким держава передала кошти, в тому числі і на освіту – це цинічний обман. Вона просто переклала свої зобовʼязання із фінансування освіти на міста»,- вкотре заявив міський голова, який крім цього, торкнувся проблеми оплати енергоносіїв: якщо 4 роки тому усі міські заклади освіти на енергоносії витрачали 2 млн. грн, то тепер – 10!  Якби державні можновладці були б повернуті обличчям до людей, ці кошти можна було б спрямувати на розвиток закладів. Відтак на чергових виборах закликав робити свій вибір свідомо і не спокушатися на будь-який підкуп.

Василь Сидор із гордістю наголосив, що він пишається славутською освітою, її здобутками та з нагоди свята відзначив кращих із кращих працівників освітянської галузі грамотами та цінними подарунками.

Привітала колег із прийдешнім професійним днем начальник управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Ельміра Перепелиця, яка подякувала їм за розум і вміння, доброту і чуйність, тепло і людяність.

«Адже саме такими рисами ви запалюєте іскру знань у серцях вихованців, вчите боротися із випробуваннями, прищеплюєте їм найкращі людські якості і відчиняєте двері у величезний світ професій», – такими теплими словами звернулася до присутніх Ельміра Миколаївна та додала, що галузі освіти Славути є чим пишатися: 50% славутських випускників 2018 року склали державну підсумкову атестацію на високому та достатньому рівні, славутські діти конкурентно-спроможні на олімпіадах, турнірах, змаганнях всіх рівнів та етапів.

За сумлінну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління відзнаками управління освіти було нагороджено цілий рід педагогічних працівників.

З нагоди свята свої творчі дарунки освітянській плеяді Славути демонстрували талановиті колективи Будинку дитячої творчості, Дитячої школи мистецтв та районного Будинку культури.

 

Прес-служба Славутського МВК