ПРО ТЕПЛО У СЛАВУТСЬКИХ ОСЕЛЯХ ДУМАЮТЬ ВЛІТКУ

Славутчани в літній сезон мало замислюються над опаленням своїх помешкань, але комунальники міста впродовж усьго року працюють над тим, аби у зимовий період громадяни не відчули незручностей із теплопостачанням. Які висновки були зроблені після опалювального сезону 2017-18р.р. та які питання нагально потрібно буде вирішити, щоб підготуватися до наступної зими? За відповіддю ми звернулися до міського голови Василя Сидора та начальника КП «Славутське ЖКО» Василя Яцюка.

Міський голова Василь Сидор:

– Опалювальний сезон ми оцінюємо за кількома показниками – якість, своєчасність, безперебійність. В цьому плані комунальні служби міста, суб’єкти підприємницької діяльності спрацювали досить добре. Свідчення тому – майже повна  відсутність скарг від людей. Хоча є одне проблемне питання, яке славутчани не відчули – це робота котельні «Сонячна». Альтернативне опалення не змогло стовідсотково задовольнити потреби споживачів і недостачу довелося перекривати силами Славутського ЖКО. Тому по даній котельні однозначно підхід на наступний сезон буде змінено. Однак ми і надалі відкриті до співпраці із підприємцями, які готові надати свої пропозиції щодо альтернативного опалення. Адже завдяки уже впровадженим технологіям, зокрема на ЗОШ№1, №9, Славутській ЦРЛ, значно вдалося зменшити споживання газу та отримати тепло на 10-15% дешевше. Так, якщо за опалювальний період 2016-17р.р. було спожито 5802,8 тис.  куб. газу, то в останньому сезоні 2017-18р.р. показник  зменшено до 4305,7 тис. куб. газу.

Досить серйозно постає фінансова складова питання тепла. Сьогодні КП «Славутське ЖКО» заборгувало Нафтогазу 15 млн.358 тис. грн. З яких 5 млн. 256 тис. грн – це кошти, несплачені населенням. Тому прошу славутчан терміново розрахуватися за спожите тепло, адже безвідповідальність деяких громадян може ставити під загрозу наступний опалювальний період. Уже зараз Нафтогаз висунув ЖКО 15,3% штрафних санкцій за несвоєчасне проведення платежів. Інший недобросовісний платник – держава. 3 млн. 802 тис. не повернуто державою різницю за надані субсидії. Досі не надійшли кошти, які мають бути відшкодовані підприємству на державному рівні за різницю у тарифах, а це 8 млн. 229 тис. грн. Таким чином, комунальне підприємство в деякій мірі стало заручником своїх споживачів та держави і разом з тим повинно зробити все можливе аби до нового опалювального сезону борг був погашений.

В наших планах – продовжити модернізацію котелень та впровадження енергозберігаючих заходів, зокрема, утеплення фасадів та заміну контурів в закладах освіти. Адже ми не знаємо, якою буде ціна на газ. Уже сьогодні уряд оголосив, що ціна для населення зросте на 60%, а для підприємств вартість газу вже зросла на 10%. Важко уявити, як громадяни будуть виживати за таких космічних цін. Це при тому, що держава практично позбавила їх права на субсидію з виходом постанови Кабінету Міністрів №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022». За попередніми даними завдяки нововеденням Уряду кількість громадян, які регулярно отримували субсидію зменшиться на 40-50%.

Начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк також дав оцінку опалювальному періоду 2017-18р.р. та розповів про заплановані роботи:

За підтримки міської ради виділялися кошти та проводилися відповідні роботи, які не дозволили славутчанам відчути незручностей у теплопостачанні. Аварійні дріб’язкові ситуації, які виникали ліквідовувалися максимально оперативно. Значна заслуга у тому – робота технічних працівників, які багато років працюють на підприємстві. Всі вони професіонали своєї справи. Послуги підприємством надавалися вчасно і якісно, тому скарг від громадян не надходило.

Для стабільного теплопостачання комунальники минулого сезону провели ряд робіт на котельнях та мережах міста, зокрема:

  • Садова,4 –замінено котел «ВК-21» на котел «Колві 2000», потужністю 2 МВт, виконано капітальний ремонт котла «ВК-21» із заміною жаротрубних труб та поверхонь нагріву;
  • Козацька,41 – проведено ультразвукову діагностику поверхонь нагріву та екранних труб, капітальний ремонт котла КВГ-6,5-7,56;
  • замінено тепломережі на попередньо-ізольовані труби до будинку Лісна 19, від будинку № 21 по вул. Козацька до будинків № 34,32 на вул. Церковна;
  • оперативно був виконаний ремонт теплотрас на вулицях Я. Мудрого, Сокола.

Працівники Славутського ЖКО уже працюють над підготовкою до нового опалювального сезону. Наразі уже розпочата заміна частини трубопроводів теплопостачання на котельні м-ну «Сонячний», які були в аварійному стані. Надалі проводитиметься наладка котелень, гідравлічні випробовування, ревізія та ремонт запірної арматури, обслуговування теплопунктів, теплокамер, здійснюватиметься перевірка та заміна лічильників, де у цьому є необхідність.

Наразі комунальники роблять все можливе, щоб взимку славутські домівки були зігріті теплом. Хотілося б, щоб і держава сприяла тому, а не ставила комунальні підприємства і громадян у такі умови, за яких вижити досить складно.

 Прес-служба Славутського МВК