ТОЛОКОЮ ПРИБИРАЛИ НА ВУЛИЦЯХ ЖУКОВА, НОВА, ЗЕЛЕНА ТА ПРОВУЛКУ ЖУКОВА

11 травня толокою прибирали сміття на вулицях Жукова, Нова, Зелена та провулку Жукова, що знаходяться поблизу залізничного вокзалу, так званий квартал №1, якому вже понад 30 років. Таке прибирання ініціювала Марія Олександрівна Караван, пані голова квартального комітету.

А спонукало до організації «акції чистоти» звернення 48 мешканців кварталу. Жителі цих вулиць просили міську владу «спонукати людей прибрати свої ділянки» та «знайти можливість і вільну ділянку землі між нашими вулицями й встановити ігрові та спортивні майданчики, лавочки для відпочинку, ігрове поле».

Відреагувавши на прохання та пішовши назустріч громадянам, міська влада разом з комунальними працівниками у найближчий термін посприяли забезпеченню прибирання наданням необхідного транспорту.

Мешканці вул. Жукова друкували фотознімки «непривабливих краєвидів даного мікрорайону» – захаращені, засмічені, зарослі узбіччя, а то й просто посеред вулиці Нова – звалище сміття.

Говорили-балакали, а на толоку зібралося… аж 8 людей (з 48 тих, хто підписався під проханням до міської влади). Все-таки живе ще у головах людських оте «совкове» поняття про те, що влада мусить відповідати за все – за чистоту теж. Смітити – то вже самі впораються, а от прибрати – прошу, будь ласка, зробіть без нас.

Ще одна проблема, на яку скаржаться мешканці, особливо сім’ї з дітками – відсутність місць для дозвілля маленьких славутчан.

Пані голова земельної комісії, депутатка міської ради Оксана Деревенчук, за сумісництвом жителька кварталу №1, яка приєдналася до сусідів на толоці, пропонує подавати спільно заяву на участь та побудувати дитячий майданчик за кошти Громадського бюджету… До речі, кожен славутчанин може скористатися цією формою прямого волевиявлення жителів міста (уся інформація доступна на офіційному сайті міста) та облаштувати свої райони.

Спільними зусиллями навели трохи ладу біля власних вулиць, вивезли цілий причіп різного непотребу, розчистили місце для запланованих майданчиків (але у цьому питанні є й юридичні нюанси, адже та частина лісу, де мешканці «бачать» дитмайданчик, належить лісовому господарству, а не місту).

Така спільна праця, впевнена Марія Олександрівна, мотивуватиме людей дбати про докладені зусилля, не допускати, щоб сусіди викидали сміття на узбіччя і самим так не робити. Адже, як би не банально звучало, проте чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Софія Теслюк, газета “Вісті громади”.