ЩЕ ОДНА АЛЬТЕРНАТИВА ГАЗУ?

24 квітня міський голова Василь Сидор зустрівся з  делегацією підприємців із Південної Кореї – президентами  Hanaro ENG Co Ра Мьон Вон, CNU Co Лі Юн Сук, UKRMANAGEMENT Парк Чон Су, а також заступником директора ДП «Українські екологічні інвестиції» Юрієм Кулага та ін.

Мета приїзду – ознайомлення з новою моделлю котелень на альтеративному паливі. Джерелом тепла слугуватиме сміття. Як запевнили гості, вигода від такого впровадження очевидна:

  • зменшення використання дороговартісного природного газу;
  • переробка використаного жителями міста сміття.

У Славуті давно переглядається питання старої системи утилізації відходів на сміттєзвалищі. Успішно впроваджено роздільний збір сміття – пластика, паперу, скла. Розпочато монтаж сортувальної лінії. Також Славутська міська рада відкрита до співпраці й з іноземними інвесторами, які зацікавлені у будівництві сміттєпереробного заводу у зоні Індустріального парку міста. Тому ідея впровадження нового альтернативного палива на одній із котелень міста була сприйнята з цікавістю.

Фахівці запевнили, що нова технологія є цілком екологічною. Адже для переробки використовується уже сортоване сухе сміття, яке проходить двоступеневе згорання. Завдяки дії високих температур (1000-1200 градусів) руйнуються усі токсичні речовини і на виході отримується «чисте тепло». Нові установки мають високий КПД, отож цілком можуть стати альтернативою природному газу.

Міський очільник, начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк показали гостям роботу котелень міста, на яких можливе впровадження нового виробництва тепла – в мікрорайонах «Сонячний» та «Південний». Надалі вивчатимуться технічні можливості реалізації такого проекту та його реальна окупність.

Підсумком зустрічі – стало підписання меморандуму про подальшу співпрацю.

Прес-служба Славутського МВК