СЛАВУТСЬКА ЮНЬ – У КРІСЛАХ КЕРІВНИКІВ МІСТА

17 квітня, за ініціативи міського голови Василя Сидора, в Славуті відбувся День молодіжного самоврядування, який надав змогу 26 молодим представникам нашого міста спробувати себе у ролі міського голови, заступників міського голови, начальників управлінь і відділів виконавчого комітету Славутської міської ради та безпосередньо долучитися до процесу управління містом.

Програма дня була дуже насиченою різноманітними заходами і подіями.

Зранку відбулася робоча нарада, на якій славутська юнь розглянула ескізи щодо майбутньої реконструкції скверу імені Т.Г. Шевченка та площі навколо Славутського історичного музею. За підсумками наради були напрацьовані відповідні пропозиції

Ознайомившись зі своїми службовими обов’язками, молодь спробувала себе на різних посадах, а саме:

Міський голова – Олена Коваль;

Керуючий справами – Христина Ткачук;

Cекретар Славутської міської ради – Ірина Засаднюк;

Перший заступник міського голови – Тетяна Конончук;

Заступники міського голови – Ольга Коваль, Аліна Скрипій, Вікторія Ситняк;

Начальник управління освіти – Аліна Томчаковська;

Заступник начальника управління освіти – Дмитро Пермінов;

Головний  спеціаліст – юрист з питань роботи ради юридичного відділу Анна Войтюк;

Начальник управління економічного розвитку – Анастасія Басюк;

Начальник управління культури – Анастасія Вознюк;

Заступник начальника управління культури – Юлія Тріпадуш;

Начальник юридичного відділу – Анастасія Соломна;

Начальник фінансового управління – Софія Ковальчук;

Заступник начальника фінансового управління, начальник бюджетного відділу – Маргарита Герасимчук;

Начальник управління містобудування архітектури та капітального будівництва – головний архітектор міста Аліна Кравчук;

Начальник відділу муніципальної інспекції управління ЖКГ – Дар’я Наріжна;

Начальник відділу доходів фінансового управління – Діана Касімовська;

Начальник управління соціального захисту – Вікторія Стасюк;

Директор КУ «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» – Анна Коробчук;

Начальник служби у справах дітей – Микола Левін;

Адміністратори ЦНАПу – Вікторія Доктор, Діана Кірциделі;

Начальний управління інформаційного забезпечення та внутрішньої політики – Анна Чесалкіна;

Керівник (головний редактор) КП «Редакція газети «Вісті громади» СМР» – Олександра Могирчук.

Неординарну подію прокоментував Василь Сидор. За його словами, саме старанна робота, ентузіазм, креативність та ініціативність Молодіжної дорадчої ради надихнула його піти на такий сміливий експеримент.

«Спілкуючись не один рік з дорадчою радою, мені було важливо, щоб молодь знала, як працюють та чим займаються працівники міськвиконкому, адже це цікаво і корисно не лише дітям, а й дорослим славутчанам. Впродовж Дня молодіжного самоврядування ми провели два засідання, щоб діти могли побачити та взяти безпосередню участь у вирішенні шляхів розвитку міста, висловити свої пропозиції щодо подальшого розгортання життя Славути. Важливо бачити перспективу міста очима жителів, а особливо – його молодого покоління. Частина запропонованих молоддю пропозицій мають право на життя, адже саме вони мають незаангажовані нові погляди».

У той же час міський голова звернувся до усіх славутчан активно долучатися до участі у громадському бюджеті, розробці бренду, пропонувати та реалізовувати свої їдеї за рахунок молодіжного бюджету, який заплановано впровадити найближчим часом, робити свій внесок та покращувати життя у місті.

Протягом дня молодь відвідала навчання у Славутському ЦНАП, взяла участь у виїзному прийомі мешканців села Варварівка, семінарі-тренінгу стосовно впровадження нової української школи в НВК “СЗОШ, ліцей “Успіх”, де поспілкувалися з школярами, які навчаються за новою програмою, у роботі земельної комісії, працювали в комісії з прав дитини, провели особистий прийом, проінспектували міську бібліотеку, Славутський історичний музей, підготували службові записки, розпорядження, статті, листи, брали інтерв’ю, розписували пошту, дізналися інформацію про формування тарифів, проведення тендерів, виїжджали на різноманітні об’єкти тощо.

Неважко було оцінити рівень знань славутських хлопців і дівчат: цілком очевидно, що в їх середовищі зростають не лише майбутні міські голови та їх заступники, але й очільники відповідних департаментів, відомств, міністерств.

Без сумніву, такий день став прикладом об’єднання поколінь, дав змогу дітям випробувати для себе майбутню професію та набути безцінний досвід. Для дорослих цей день надав можливість згадати шкільні роки, а також внести деякі корективи в свою роботу.

Після підбиття підсумків, завершилася й остання подія Дня молодіжного самоврядування – вручення відповідних сертифікатів. Згодом, всі учасники експерименту зробили спільне фото на згадку та поділилися своїми враженнями.

Олена Коваль:

– Сьогодні я зрозуміла, як важко бути головним у місті. Адже потрібно бути обізнаним у всіх сферах життя, щоб мати змогу приймати безліч важливих рішень. Я розумію, що ті заходи, на яких я була сьогодні присутня, це зовсім маленька частинка тієї роботи, які виконує як керівник міста, так і всі працівники загалом.

Анна Войтюк:

– Сьогодні я наглядно побачила, як саме працює наша влада, які особливості, права та обовязки юридичного відділу. Просто неймовірним є те, що ми дійсно зробили невеликий, але, все ж таки, вагомий внесок у розбудову Славути.

Анна Чесалкіна:

– Завдяки цьому дню я зрозуміла, що люди, які працюють в управлінні, де мені випала нагода побувати – креативні та активні. Щоб виконувати свою роботу, вони повинні знати, що відбувається у місті, володіти широким спектром інформації та вміти належним чином надати її громадянам.

Дмитро Пермінов:

– Працюючи в управлінні освіти, вдалося побачити, наскільки складною і відповідальною є ця робота, адже вона охоплює питання, що стосуються дітей віком від 1-го до 18-ти років.

Микола Левін:

– Це велика честь для мене спробувати себе у ролі керівника. Це неоціненний досвід, який  важко описати словами. Це вагомий крок для нас у виборі майбутньої професії.

ПОДЯКА МІСЬКОГО ГОЛОВИ ВАСИЛЯ СИДОРА

Дорогі друзі!

Випробувавши себе в ролі керівників виконавчих органів міської ради, ви внесли свій неоцінений вклад у подальший розвиток української демократії на місцевому рівні.

Щиро дякую вам за роботу та свіжий погляд на проблемні питання забезпечення життєдіяльності нашого міста!

Із задоволенням приймаю пропозицію Молодіжної дорадчої ради та оголошую про те, що віднині День молодіжного самоврядування буде традиційним.

Щиро дякую батькам і педагогам за належне виховання підростаючого покоління славутчан!

Прес-служба Славутського МВК