ПРОДРОЗКЛАДКА «ПО-НОВОМУ» В ДІЇ

«Лікарні належать районам і муніципалітетам. А в цих районах – завдяки децентралізації – є мільярди. І я вимагаю від керівників районів та муніципалітетів діяти в інтересах громадян. Лікарні, ФАПи мають бути відремонтовані і забезпечені, а люди мають отримувати нормальні умови лікування”, – про це в ефірі одного з телеканалів заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Чомусь глава Уряду, та не тільки він, вважають, що місцеві бюджети безрозмірні і на них можна скидати усе, що тільки забажається –  видатки по перевезенню пільгових категорій громадян, пільги з послуг зв’язку та інші, видатки загальноосвітніх закладів, енергоносії по закладах медицини і т.д.

Міський бюджет формується за рахунок коштів, які платять суб’єкти підприємницької діяльності за місцем реєстрації. Це – плата за землю, податок на доходи фізичних осіб, єдиний і акцизний податок.

Бюджет міста не отримує кошти ні від митних надходжень, ні від ПДВ, ні від податку на прибуток. А тільки те, що платять особисто добросовісні законослухняні громадяни, при чому більшість із мінімальної заробітної плати – а це 18%. З даної суми в місцевий бюджет надходить 60%. А ще 1,5%  військового збору йде до бюджету держави.

Але і тут не все так гладко. До прикладу, «Укрзалізниця», прокуратура не сплачують податки за місцем здійснення діяльності.

Простими словами міський бюджет – це людські кошти.

І в даному випадку реформування медицини, освіти, укомплектування, забезпечення пільговими медикаментами, перевезення і т.п – це все проводиться за рахунок тих самих людей.

І ця система не змінюється роками.

А що дала сьогодні держава? Що держава, в особі уряду чи Верховної Ради, доклала і чим посприяла розвитку бізнесу чи промисловості? Збільшенням цін на електроенергію та інші енергоносії?

Якщо держава декларує такі важливі для суспільства реформи, то це потрібно робити не за рахунок і так збіднілих українців, а передбачати гарантовані Конституцією та законами України відповідні видатки.

У цих «реформах» прослідковується суть раніше впровадженої продрозкладки «по-новому». І люди це повинні розуміти.

P.S. Дуже прикро, що сьогодні ми повертаємося і згадуємо трагічні сторінки історії українського народу.

Дев’яносто дев’ять років тому, 12 квітня 1919 р., Раднарком УСРР видав наказ «Про розверстку надлишків врожаю 1918 і попередніх років»…

Міський голова Василь Сидор