НА ШЛЯХУ ДО ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ВОДИ

Більшість багатоквартирних будинків, які експлуатуються у нашому місті, були побудовані десятиліття тому. Ресурс комунікацій добігає кінця, або й давно закінчився, що приносить людям багато неприємностей. І як результат роботу із заміни мереж потрібно починати з кожної оселі вже сьогодні.

Не секрет, що в більшості наших квартир встановлені металеві стояки. І нехай на вигляд такі вироби виглядають ще міцними, на ділі вони можуть втратити свою пропускну здатність. При цьому обслуговувати такі конструкції досить складно. Тому заміна металевих труб – не данина моді й новим сучасним матеріалам, а життєва необхідність, яка викликана сильним зносом мереж.

На стінках водопроводу в процесі експлуатації накопичується іржа і бруд, в результаті чого звужується діаметр отвору і зменшується напір води (див. фото знизу). Подібні явища найчастіше спостерігаються на трубах з холодною водою. Більшості знайомі різні конфузи – будь то ледве поточна холодна вода з крана, або погано заповнюється бачок унітазу. І проблема зовсім не в слабкому напорі, просто прийшов час замінити старі труби на нові, бо швидше за все, в водопроводі утворилися мулисті відкладення. Більше того, старі труби часто призводять до аварій і протікань, причому як на станції чи магістральних ділянках, так і в квартирі.

Уже сьогодні спільними зусиллями мешканців багатоповерхових будинків та працівників ЖКО проводяться роботи із заміни труб холодного водопостачання. При цьому, роботи виконуються комунальними працівниками безкоштовно, а матеріали за добровільною згодою купують мешканці будинків (в кожному випадку суми різняться, орієнтовно на квартиру витрачаються кошти в середньому 200,00- 450,00 грн.).

Найчастіше для водопостачання використовують пластикові труби, які вирізняються міцністю, мають високу стійкість до корозії, більший термін експлуатації (до 50-ти років), порівняно недорогі і, повністю екологічні, на їх стінках не нагромаджуються різні відкладення, не бояться контактів з агресивними середовищами; виключено можливість утворення накипу на внутрішній поверхні.

Поліпропіленовими трубами можна замінити труби водопостачання як гарячої, так і холодної води.

Варто зазначити, що будівництво та реконструкція мереж водопостачання із застосуванням поліетиленових труб дає економію до 40% витрачених коштів, у порівнянні з традиційними методами. Тому оптимальним варіантом заміни металевих труб стануть вироби з пластику.

Отож закликаємо славутчан впроваджувати подібну практику, спільно із комунальними працівниками покращувати якість послуг.

За детальною інформацією звертайтеся за тел. 7-00-39; 7-12-93.

Прес-служба Славутського МВК