ІНФОРМУЄМО

Доводимо до відома славутчан, що Вінницьким апеляційним адміністративним судом визнано правомірними дії посадових осіб відділу з питань державного архітектурно – будівельного контролю щодо проведення перевірок та накладення штрафів на суб’єктів містобудування, зокрема:

  1. у розмірі 62010 грн. за експлуатацію об’єкта, завершеного будівництвом, не введеного в експлуатацію;
  2. у розмірі 5950 грн. за будівництво індивідуального гаража без документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою та документа, що дає право на виконання будівельних робіт;
  3. у розмірі 5100 грн. за невиконання вимог припису, виданого відділом з питань державного архітектурно – будівельного контролю, щодо реєстрації документа, що дає право на виконання будівельних робіт. Доводи позивача та висновки суду першої інстанції щодо відсутності умислу чи необережності у його діях у зв’язку із вчиненням послідовних дій на подання документа, що дає право на виконання будівельних робіт, судова колегія Вінницького апеляційного адміністративного суду оцінила критично та скасувала рішення Славутського міськрайонного суду, оскільки протягом 4-х місяців громадянин не зареєстрував вказаний документ, а різні помилки, що стали причиною відмови відділом з питань державного архітектурно – будівельного контролю у реєстрації,  допущені самим позивачем і дії спрямовані на реєстрацію даного документа вчинені позивачем в передостанній день виконання вимог припису.

Разом з тим, вкотре звертаємо увагу, що право на виконання юридичними та фізичними особами будівельних робіт виникає лише після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

  • подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт – щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта;
  • отримання дозволу на виконання будівельних робіт – щодо об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

А тому, з метою уникнення негативних наслідків, зокрема накладення штрафних санкцій, звертаємось з проханням до усіх забудовників на території м. Славути, фізичних та юридичних осіб, дотримуватися вимог законодавства.

Необхідні консультації та роз’яснення можна отримати у Центрі надання адміністративних послуг за адресою: м. Славута, вул. Миру, 102.