СЛАВУТЧАНИ ГІДНО ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

З нагоди цієї особливої дати для українського народу, у нашому місті були проведені різноманітні заходи, оскільки 14 жовтня ми відзначаємо День захисника України, День Українського козацтва, День створення УПА та святкуємо Покрову.

Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам’яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і добро на нашій землі.

Для козаків Покрова була і є найбільшим святом. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

Саме тому святкування розпочалися традиційною церемонією посвяти в джури учнів загальноосвітніх шкіл у холі міського Палацу культури.

Після доповіді отаману Хмельницького округу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Василю Сидору про готовність до присяги, відбулася урочиста посвята. Майбутні козаки – представники козацьких куренів давали клятву готувати себе розумово, фізично і морально, чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я розвитку України.

Василь Богданович, вручивши відповідні посвідчення, звернувся до славутської юні з побажаннями міцного козацького здоров’я, незламної волі та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди.

Цього дня у ряди славного козацтва було прийнято 96 школярів.

Яскраві враження гостей та «винуватців свята» свідчили про те, що славутчани потребують таких заходів. Адже вони зміцнюють патріотичну свідомість громади, стимулюють інтерес молоді до історії українського народу та стародавніх традицій.

Далі, у заповненому залі міського Палацу культури відбулася урочиста частина свята, під час якої присутні вшанували батьків загиблих героїв Славутчини.

Вітаючи славутчан, міський голова Василь Сидор зробив короткий екскурс в історію походження та відзначення Покрови, подякував військовослужбовцям, які мали честь носити погони, відзначив патріотизм, мужність та любов до рідної землі учасників АТО. Окрім цього, Василь Богданович висловив щиру вдячність батькам воїнів, які загинули на Сході за те, що вони виховали своїх синів справжніми героями.

За значний особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість, високий професіоналізм, виявлені під час виконання бойових завдань та з нагоди Дня захисника України, того дня були вручені грамоти виконавчого комітету Славутської міської ради та цінні подарунки наступним учасникам бойових дій:

Олександру Нагорнюку – лейтенанту ЗСУ, в.о. начальника відділення офіцерів запасу і кадрів Славутського об’єднаного міського військового комісаріату; Михайлу Літинському – солдату ЗСУ, водію відділення забезпечення Славутського об’єднаного міського військового комісаріату; Олександру Пігольчуку – старшині цивільного захисту, водію 18 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області; Руслану Савчуку – молодшому сержанту служби цивільного захисту, старшому пожежному-рятувальнику 18 пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області; Василю Голяничу – майору поліції, начальнику сектора моніторингу Славутського ВП ГУНП у Хмельницькій області; Сергію Возгречко – капітану поліції, заступнику начальника Славутського ВП ГУНП у Хмельницькій області; Олександру Павлюку – капітану поліції, оперуповноваженому сектора Славутського ВП ГУНП у Хмельницькій області.

В свою чергу, заступник військового комісара Славутського об’єднаного міського військового комісаріату з територіальної оборони капітан Володимир Тимощук вручив бойові нагороди звільненим у запас військовослужбовцям, а начальник Славутського відділу поліції підполковник Володимир Яцюк – відзнаки славутчанам, які взяли найактивнішу участь в охороні громадського порядку.

Згодом, присутні стали свідками яскравої патріотичної концертної програми у виконанні заслуженого артиста України Володимира Вермінського

Наступного дня, 13 жовтня, в дошкільному навчальному закладі №2 «Подоляночка» відбулася десята ювілейна «Посвята в козачата». Вихователями та маленькими вихованцями садочку була підготовлена цікава програма, насичена творчими виступами: діти залюбки співали патріотичні пісні про славні подвиги козаків та виконували козацький танок.

Досить серйозно поставилися вони до прийняття присяги. Дев’ятнадцять юних козачат давали «дорослі» обіцянки, серед яких – робити все, що в їх силах, щоб бути вірними Богові й Україні; виховувати себе шляхетними, мужніми, готовими до будь-яких випробувань; бути сміливими, сумлінними, доброзичливими, порядними; ввічливо, з повагою ставитися до старших та бути вірними нащадками світозорих предків.

Позитивним емоціям дошкільнят та їх батьків не було меж. Отаман Хмельницького округу МГО «Козацтво Запорозьке», міський голова Василь Сидор та головний отаман крайового козацького полку «Подільські джури», ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти, професор Віктор Берека вручили дітям відповідні посвідчення, значки та подарунки.

З нагоди 400-річчя першої писемної згадки про Славуту учнями загальноосвітніх закладів нашого міста та професійно-технічного ліцею була висаджена Алея каштанів.

Активну участь у запланованому заході також взяли працівники управління освіти, Славутського ЖКО та виконавчого комітету Славутської міської ради.

Саджанці каштанів у кількості 400 штук виростив і люб’язно надав Роман Бачинський.

14 жовтня громада Славутчини вшанувала пам’ять полеглих в боях за незалежність та територіальну цілісність України земляків.

Вінки та квіти до стели пам’яті героїв АТО Славутчини поклали батьки загиблих захисників Батьківщини, учасники бойових дій, керівники підприємств, представники громадських організацій, виконавчого комітету Славутської міської ради, управління освіти, Славутської районної державної адміністрації та районної ради.

З нагоди 75-ї річниці УПА, делегація від виконавчого комітету Славутської міської ради вшанувала пам’ять українських повстанців в селі Стригани Славутського району.

Прес-служба Славутського МВК