ВИПЛАТА ПЕНСІЙ У ПІДВИЩЕНИХ РОЗМІРАХ

З 11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, відповідно до якого проведено перерахунки пенсій з 1 жовтня поточного року.

Таким чином, закладено законодавчу основу нової пенсійної системи і розпочато реальні дії Уряду щодо відновлення справедливості у пенсійному страхуванні.

Вже з 11 жовтня розпочато виплату підвищених розмірів пенсій тим громадянам, пенсії яких збільшились в результаті проведених перерахунків. Зокрема, з жовтня 17059 славутських пенсіонерів отримають підвищений розмір пенсії. Звертаємо увагу пенсіонерів на те, що сума підвищення є дуже строкатою: від однієї гривні до 50грн., від 50 грн. до 5000 тисяч грн. До прикладу, 1965 пенсіонерів отримають підвищення в сумі від 50 до 100 грн., від 100 до 150 грн. – отримають 3484 пенсіонери. Середній розмір пенсійної виплати по Славутському регіону зріс на 327 грн. 65 коп. та становить 1978 грн. 75 коп. Сума коштів на доплату пенсіонерам, які перебувають на обліку в управлінні становить 5млн. 307 тис. грн.

Перш за все, на поштові відділення та банківські установи перераховано усі кошти, необхідні для здійснення доплат пенсіонерам з датою виплати  з 4 по 10 жовтня.

Отже, пенсіонерам, яким пенсія вже виплачена на поштових відділеннях у період з 4 по 10 число місяця – відповідні підвищення здійснюються за додатковими відомостями у відділеннях поштового зв’язку у будь-який день починаючи з 11 жовтня.

Тим пенсіонерам, яким пенсії були зараховані на банківські рахунки 4 – 10 жовтня відповідні доплати здійснені одноразово на їх рахунки 11 жовтня.

Пенсіонерам, яким дату виплати пенсій встановлено з 11 по 25 число – пенсії будуть виплачуватися у збільшених розмірах згідно встановлених дат, при цьому, у відділеннях поштового зв’язку виплати будуть проводитися  одночасно за двома відомостями: основною і додатковою.

Зокрема, відповідно до законодавчих норм пенсійної реформи проведено перерахунок пенсій  в 2 етапи:

1 етап – осучаснення пенсій, за результатами якого для обчислення пенсії застосовано середній показник заробітної плати по Україні – 3764,40 грн. При цьому величина оцінки одного року стажу визначається на рівні 1 (без урахування кратності 1,35). Осучасненню підлягають пенсії 16,5 тис. пенсіонерів.

2 етап – перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму з 1312,00 грн. до 1452,00 грн. (тобто на 140 грн). Відповідно перерахунку підлягають мінімальні розміри пенсій та доплати за понаднормативний стаж для непрацюючих пенсіонерів, а також  підвищення, що обчислюються, виходячи із розміру прожиткового мінімуму.

Виходячи із 1452,00 грн., перераховано:

– мінімальні розміри пенсій за віком непрацюючим пенсіонерам;

– мінімальні розміри пенсій інвалідам та пенсій у зв’язку з втратою годувальника;

– мінімальні розміри пенсій непрацюючим шахтарям;

– доплати за понаднормативний стаж роботи непрацюючим пенсіонерам;

– жінкам, пенсії яким призначені після досягнення 55-річного віку відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;

– пенсії за особливі заслуги, статусні підвищення.

Розмір пенсії пенсіонерів, що мають неповний страховий стаж збільшено з 949,00 до 1373,00 грн.

З 01 жовтня 2017 року скасовується особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Тобто виплата  пенсії працюючим пенсіонерам в період роботи поновлюється у встановленому розмірі.

Перерахунок відбувся в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися в органи Пенсійного фонду не потрібно.

Начальник Славутського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Раїса Коваль

Залишити відповідь