ПЕРЕРАХУНОК СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Незабаром розпочнеться опалювальний сезон, а тому для домогосподарств, яким було призначено субсидію по квітень 2018 року включно, буде проведено перерахунок субсидії на опалювальний період без звернення громадян з урахованння доходів громадян за перше півріччя 2017 року (з січня по червень 2017 року включно).

На наступний період, тобто з травня 2018 року, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, будуть враховуватися доходи за третій-четвертий квартали 2017 року.

Проте у разі, коли на час звернення за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб – про осіб, які фактично проживають, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств – виробників житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (без звернення) шляхом подання відповідних документів.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної води та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення)    повертається підприємством/виробником такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій.  Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуальногол опалення, що в еквівалентності не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт*г електричної енергії ( в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта” на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року підприємствами – виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціальнрго захисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Кошти перераховуються на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється у разі несплати вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії за поданням житлово-експлуатаційних організацй, що надають житлово-комунальні послуги, у разі надання недостовірних даних про доходи та майновий стан громадян, які вплинули на встановлення права на субсидію, у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість, за заявою користувача субсидією.

Начальник управління

соціального захисту населення                                                      П.М.Козелець