Пріоритет – кардинальне покращення якості надання медичних послуг

21 грудня міський голова Василь Сидор, голова районної ради Леонід Радзивілюк, голова райдержадміністрації Богдан Маршук, спільно з головними лікарями Славутської ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги Віктором Іващуком та Олегом Гаврилюком, провели обстеження лікарняного комплексу аби перевірити які умови праці працівників щодо надання ними медичних послуг міста та району та перебування пацієнтів у відділеннях ЦРЛ.

Одне із першочергових питань стосувалося роботи поліклінічного відділення, де знаходяться дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини та усі консультативно-діагностичні кабінети. Для оптимізації роботи потрібно провести технічне розділення ПМСД та консультативної допомоги. Позитивно розглянули варіант застосування системи електронного запису та ведення картотеки, створення особистого кабінету кожного пацієнта тощо.

Варто відзначити, що певні успіхи були в реорганізації системи ведення роботи у дитячому поліклінічному відділенні, де запис до лікаря проводиться попередньо як у телефонному режимі, так і безпосередньо за письмовим записом. Це, разом із іншими нововведеннями (окремий денний стаціонар, день здорової дитини), є комфортним для лікарів і пацієнтів.

Разом із тим гостро стоїть питання щодо забезпечення належних умов перебування хворих у відділеннях лікарні. Наприклад, у хірургічному відділенні, а саме у деяких палатах гнійної частини хірургії, потрібно вжити негайних заходів щодо ремонту даху прибудови, адже пацієнти не можуть перебувати у палатах, де «цвітуть» стеля та стіни. А питання відсутності у палатах гарячої води, наприклад в інфекційному відділенні, незадовільний стан санвузлів у травматологічному, неврологічному тощо взагалі є не припустимими. Хворих людей, а особливо дітей, що потрапляють до стаціонарів, необхідно забезпечити належними умовами. Надання необхідних послуг – це першочергове завдання працівників та адміністрації лікарні.

Попередньо міським головою було надано доручення головному лікарю ЦРЛ щодо усунення незручностей, пов’язаних із гарячою та холодною водою. Наразі в інфекційному та дитячому відділеннях виконана частина робіт із забезпечення гарячого водопостачання у палатах.

Ще один важливий момент, на який звернули увагу учасники обстеження, стосувався матеріально-технічної бази. Так, проблемним є стан автоклавів – обладнання, що дозволяє досягнути максимального ефекту в обробці медичних інструментів та матеріалів. На жаль, два автоклава уже давно вичерпали термін своєї експлуатації. При щоденному навантаженні – 180-200 біксів працює лише три автоклава, при цьому тільки один з них дозволяє обробляти великі бікси. Заміни на новий потребує й дистилятор, який уже давно неналежно справляється зі своєю роботою.

На цьому проблеми з матеріальною базою не закінчуються. Ремонту потребує основний рентгенівський апарат, який дозволяє проводити рентгендослідження шлунку, легенів, інших органів. Як вдалося дізнатися, необхідно замінити трубку – ціна питання в районі 25 тис. грн. – це не такі великі затрати, які, наприклад, необхідні для придбання дороговартісного біохімічного автоматичного аналізатора для клініко-діагностичної лабораторії, ціна якого коливається в межах 700 тис. грн. або пересувного рентгенівсього апарата, який коштує близько 4 млн. грн.

У свій час на медицину з міського бюджету закладалися великі кошти на ремонти приймального, дитячого, гінекологічного, пологового, хірургічного, реанімаційного, терапевтичного, кардіологічного, відділень, відділення швидкої допомоги, закупівлю цифрового флюорографа, лабораторного та стоматологічного обладнання тощо – а це десятки мільйонів гривень. Але чи вплинули витрачені на медицину кошти на якість надання славутчанам медичних послуг? Це питання залишається відкритим.

Хоча фінансування медицини є обов’язком держави, місто та район не залишаються осторонь її проблем. З боку керівників лікарняного комплексу необхідно звертатися до усіх державних інстанцій, депутатів Верховної Ради, Кабінету Міністрів, адже право на існування потрібно доказувати, захищати свій колектив на рівні Верховної Ради та Кабінету Міністрів, особливо зараз. В той же час покращення якості надання медичних послуг має бути у рівному співвідношенні із станом взаємовідносин «медичний працівник – пацієнт».

Головою районної ради, головою райдержадміністрації та міським головою прийнято рішення про створення спільної комісії щодо необхідності проведення обстеження використання майна, об’єктів, ефективність їх використання та коштів, які виділялися на галузь медицини, яких тільки у 2016 році на галузь охорони здоров’я Славутчини було асигновано 50 млн. 683 тис. грн. Запропоновано керівникам визначитися із першочерговими завданнями та проблемами для їх оперативного вирішення у 2017 році.

Управління інформаційного забезпечення Славутського МВК