Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в приміщенні міського Палацу культури відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Це свято в Україні офіційно відзначається уже десятий рік поспіль. Вперше його започатковано 14 грудня 2006 року – у день 20-ої річниці офіційного прийняття в експлуатацію саркофага (укриття) над четвертим зруйнованим реактором ЧАЕС.

З цієї нагоди до присутніх звернувся міський голова Василь Сидор:

– Ось уже 10 років ми вшановуємо пам’ять ліквідаторів – героїв, які жертвуючи своїм здоров’ям та життям, захищали нас від атомного лиха. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Чорнобиль ніколи не стане минулим, а всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці, здійснили величний подвиг. Слова щирої вдячності та шани нашим співвітчизникам за ту безмежну мужність, героїзм і самовіддачу, якими вони виборювали безпеку людей, захищаючи їх від атомного лиха.

Також до вітальних слів приєдналися помічник-консультант народного депутата України Людмила Васильєва, голова Хмельницької обласної громадської організації «Чорнобиль Єдність» Віктор Калашніков та заступник голови Славутської міської громадської організації інвалідів Чорнобиля «Союз Чорнобиль» Борис Завішальний, який передав подарунок Славутській міській раді – ікону «Чорнобильський Спас».

За активну громадську позицію, самовідданість та з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС грамотами та подарунками виконавчого комітету Славутської міської ради були нагороджені ліквідатори Борис Васютинський, Олександр Яворський, Володимир Бублій, Іван Пуц, Михайло Янчук, Борис Завішальний, Віктор Луначевський, Микола Дацюк.

Пам’ять земляків, які загинули у Чорнобильському пеклі, присутні вшанували хвилиною мовчання.

У цей день була направлена делегація для покладання вінків та квітів до Пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

До дня вшанування ліквідаторів свої творчі вітання адресували присутнім представники міського Палацу культури (Ірина Марчук, Леся Мельник, дует «Мальви», хореографічний колектив «Оксамит», ансамбль сучасного танцю «Фрістайл») та Дитячої школи мистецтв (інструментальне тріо «Пріма-Вера», зразковий фольклорний гурт «Щедрик», тріо «Елегія»), а також муніципальний духовий оркестр.

Прес-служба Славутського МВК