Міський голова взяв участь у засіданні комітету ВРУ

7 грудня Василь Сидор взяв участь у засіданні комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Надаємо до ознайомлення позиції, які були озвучені Василем Богдановичем до представників комітету:

«Міські голови робили усе, аби максимально оперативно реалізувати закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Славутська об’єднана територіальна громада була створена ще у вересні 2015 року. Згідно розпорядження Хмельницької обласної адміністрації 21 село, виключно Славутського району, об’єдналося та було налаштоване іти на вибори. Однак, ЦВК не призначила вибори до Славутської ОТГ, обґрунтувавши це необхідністю спочатку внесення Верховною Радою України змін до меж відповідних районів. Що я повинен сказати сільським головам, які рік цього чекали і як далі діяти?! Буде об’єднання, чи ні? Якщо з процесу децентралізації вилучається місто обласного значення, то це не є об’єднання територіальних громад. Це просто обман.

Хочу звернутися до представників Верховної Ради, уряду.
Скажіть, будь ласка, що робити, коли уряд відкрито не виконує закони, конституцію. Навожу приклад, нехтуються норми ст.12 діючого Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», які гарантують населенню територій, на яких розміщені ядерні установки, виділення коштів на соціально-економічну компенсацію ризику від їх діяльності в розмірі 1 % обсягу реалізації електроенергії, коштів, що з року в рік завчасно перераховує енергогенеруюча компанія до державного бюджету, які звідти мають розподілятися громадам. В зоні потенційного ризику проживає близько 950 тисяч населення. У 2014 рік з 220 млн. громади України не отримали жодної копійки. У 2015 році – із 324,9 млн. грн., громади отримали лише 108,7 млн. Ще й до цього всього наказ був підписаний аж 25 грудня. Минулого року – із 356,3 млн. грн., передбаченого збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, громадам розподілено лише 115,9 млн. грн. У 2017 рік передбачено сплатити громадам 423, 1 млн. грн. компенсації, а у видатках, громадам передбачено лише 137,5 млн. грн.
Сьогодні йде мова про добудову 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС, продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків, експорт атомної електроенергії до Польщі. Відкрито нехтуються інтереси і права громади, і ми хочемо, щоб вона завтра нас підтримала.

Коли я чую, що фінансова децентралізація дала людям самостійність, то в мене з’являється думка, що я живу в іншій державі. Якщо районна рада отримувала 100млн, то так їх і отримує. Що змінилося? Нічого.
У 2015 році за пропозицією уряду, Верховна Рада приймає рішення та вилучає у нас 15% ПДФО, і вводить податок на нерухомість та на акциз. Новим податком обкладаються люди, які віднеслися до цього з розумінням. Хоча були деякі проблеми з суб’єктами підприємницької діяльності. Таким чином у міста вилучили 15 млн. грн, а по новим розрахункам ми мали отримати 9 млн. грн. Отримуємо мінус 6 млн.грн.! Вводимо нові податки, отримуємо прибутки, які ж у нас знову вилучають. Це просто несправедливо!

Озвучу пункт статті опублікованої у газеті «Голос України» від 3 грудня 2016 року. «Тим більше уряд не має стосунків до нарахування оплати за житлово-комунальні послуги, роблять це місцеві теплокомуненерго, які переважно належать місцевим радам. Тож Прем’єр-міністр закликає громадський актив контролювати підприємства теплоенерго». Так, ви цей процес не контролюєте, але лише за два останні місяці ціна на газ зросла на 1500 грн. і коштує 9 тис.грн., електроенергія – 2.36 грн. за кВт*Год., а заробітна плата складатиме – 3200 грн. Основну частину тарифу, а це 98 %, складають заробітна плата та енергоносії. Не можна так сьогодні поступати зі своїм народом та місцевим самоврядуванням.

Ми несли і будемо нести відповідальність за свої дії. Передайте повноваження, право розпоряджатися ресурсами, закінчиться війна і Україна буде розквітати».

Прес-служба Славутського МВК