Місцеве самоврядування: нові можливості та вектори розвитку

Першого грудня у Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл за міжнародною участю Місцеве самоврядування: нові можливості та вектори розвитку.

У заході взяли участь представники Верховної Ради України, представники місцевого самоврядування Литовської Республіки, центральних органів виконавчої влади, вітчизняних органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, серед них міський голова Василь Сидор.

Під час засідання було обговорено основні вектори розвитку вітчизняного місцевого самоврядування, визначення специфіки його сучасного стану, перспективних наслідків реалізації реформ у сфері місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Василь Богданович виступив з презентацією на тему «Зміна світогляду міського голови: погляд через призму проблем і можливостей», ознайомив присутніх з культурною, освітньою, соціальною галузями нашого міста, а також з інвестиційними проектами і перспективами розвитку Славути.

Міський очільник поспілкувавшись із представники Литовської Республіки домовився про подальшу співпрацю
.
Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода нагадав про те, що в процесі добровільного об’єднання на законодавчому рівні невирішеним залишається ряд питань, зокрема, непризначення ЦВК перших виборів у більше ніж 30 найпотужніших громадах, які об’єдналися на межі районів або навколо міста обласного значення.

В’ячеслав Андронович висловив сподівання, що це питання, так як і питання добровільного приєднання до вже створених об’єднаних громад, буде вирішено найближчим часом разом із Парламентом.

Олена Бойко – народний депутат України, представник Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України, повідомила, що на наступному пленарному тижні Парламент планує провести день місцевого самоврядування, під час якого будуть розглянуті, зокрема, закони про службу в органах місцевого самоврядування, про приєднання територіальних громад та про умови зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання громад.

Прес-служба Славутського МВК