Виконавче провадження по новому

З 5 жовтня 2016 року набрав чинності новий Закон України Про виконавче провадження № 1404-VIII від 02.06.2016 року. 

 Новим Законом вперше передбачено, що при поданні заяви щодо примусового виконання рішення стягувач зобовязаний сплатити авансовий внесок в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати. 
За рішеннями немайнового характеру такий авансовий внесок складатиме 1 розмір мінімальної заробітної плати (якщо боржник є фізичною особою) та 2 розміри мінімальної зарплати (якщо боржником є юридична особа).
 Передбачається, що від сплати авансового внеску звільняються стягувачі за рішеннями:
– про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин; – повязаними із деякими пенсійними та соціальними виплатами; – про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоровя або смертю фізичної особи, а також шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення; – про стягнення аліментів.
 Новою нормою в Законі є також обовязок боржника після винесення постанови про відкриття виконавчого провадженя подати декларацію про доходи та майно боржника. За неподання декларації або за внесення до неї завідомо неправдивих відомостей боржник несе перебачену Законом відповідальність. 
 З формою декларації можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції України, а також звернувшись до Славутського міськрайонного відділу державної виконавчої служби, за адресою м.Славута вул.Козацька, 2.
 Серед інших змін – передбачено формування відкритого Єдиного реєстру боржників, що вестиметься з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників і запобігання відчуженню боржниками майна. Нотаріуси та інші органи, що здійснюють реєстрацію майна, державні реєстратори речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, до яких з метою вчинення правочину щодо відчуження майна звернувся боржник, внесений до реєстру боржників, будуть зобовязані відмовляти у вчиненні реєстраційних дій навіть у тому випадку, якщо у них буде відсутня інформація про накладення виконавцем арешту на кошти або майно боржника. 
Одним з ключовий нововведень нового Закону є запровадження інституту приватних виконавців. Приватні виконавці наділені такими ж повноваженнями, як і виконавці державної виконавчої служби, проте вони не зможуть виконувати окремі категорії рішень, зокрема:
– рішення, за якими боржником є держава, державні органи, Національний банк України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, державні та комунальні підприємства, установи, організації, юридичні особи, частка держави у статутному капіталі яких перевищує 25 відсотків, та/або які фінансуються виключно за кошти державного або місцевого бюджету; – рішення, за якими стягувачами є держава, державні органи; – рішення, які передбачають вчинення дій щодо майна державної чи комунальної власності; – рішення про виселення та вселення фізичних осіб; – рішення про конфіскацію майна; – рішення про відібрання і передання дитини, встановлення побачень з нею або усунення перешкод у побаченнях з дитиною та деякі інші рішення.
 За більш детальної інформацією звертатися до Славутського міськрайонного відділу державної виконавчої служби за тел. 2-27-50 або 2-36-89 або за адресою м.Славута вул.Козацька, 2, 2 поверх.
Розміщенно в Без категорії