Доля майна військових містечок

У серпні 2006 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №390-р від 08.07.2006 р. у власність територіальної громади міста Славути були передані комплекси військових містечок №21 та №22. 

 В період із 2007 року по 2016 рік міська рада передала у власність та на правах оренди ділянки зі складу земель колишніх військових містечок близько 500 фізичним та юридичним особам, пройшовши усі процедури, передбачені нормативно-правовими актами. Ще частина майна разом із землею площею 5 га була передана безкоштовно в державну власність – місцевому професійно-технічному ліцею. 
 Таким чином на території колишньої військової частини А1766 об’єктів комунальної власності міста не залишилось, окрім каналізаційно-насосної станції за обліковим №210. Відповідно, зобов’язання з належного утримання вищезазначеного майна несуть його нові власники.
 Щодо решти об’єктів військових містечок, розміщених на території міста, то всі вони є власністю Міністерства оборони України. Зокрема, це приміщення колишнього військового шпиталю та майно концерну «Військторгсервіс»: будівля кафе №2 по вул. Я. Мудрого, 47а (офіцерська їдальня), будівля ательє, по вул. Садовій, 10, приміщення магазинів №36 по вул. Я. Мудрого,37, №43 по вул. Я. Мудрого,49, №39 та №42 по вул. Садовій, 2. 
 Міська влада неодноразово зверталася до усіх державних інстанцій: самого Міністерства оборони, Кабінету Міністрів, Президента України, прокуратури, поліції щодо належного утримання об’єктів та можливості передачі фондів в комунальну власність територіальної громади міста, більшість з яких знаходяться у руйнівному стані та не використовуються і становлять загрозу життю та здоров’ю людей, особливо дітей. 
 Але жодних заходів відомством не було вжито. Від Міністерства оборони України надійшла відповідь про те, що ним «здійснюється перегляд чисельності, місць дислокації, принципів формування та структури Збройних Сил України, опрацьовується можливість використання за призначенням вивільненого нерухомого військового майна, в тому числі у місті Славута Хмельницької області».

На фото – споруди, які знаходяться у власності Міністерства оборони. 
Прес-служба Славутського МВК.
Розміщенно в Без категорії