Зверніть увагу!

Комунальне підприємство «Славутське житлово-комунальне об’єднання» повідомляє, що створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ) не звільняє від обов’язку сплатити борг за фактично надані послуги згідно укладених договорів між фізичною чи юридичною особою та комунальним підприємством «Славутське ЖКО», який виник до створення ОСББ. Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Борг слід сплатити підприємству, яке ці послуги фактично надало, тобто КП «Славутське ЖКО». Постачальник послуг (КП «Славутське ЖКО» або його правонаступник) має право стягнути заборгованість в судовому порядку протягом терміну позовної давності. Строк позовної давності розраховується для кожного несплаченого платежу окремо, виходячи з встановленого договором граничного терміну сплати.

В разі винесення судового наказу за результатом розгляду вимоги про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг сума судового збору покладається на боржника додатково до суми заборгованості, що підлягає до стягнення і визначається згідно з чинним законодавством.

Якщо боржник не виконає рішення майнового характеру у строк до 7 днів, визначений для самостійного його виконання постановою державного виконавця, з нього стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню.

Таким чином, у випадку примусового стягнення заборгованості, крім основної суми боргу споживач буде вимушений сплатити розмір судового та виконавчого зборів.

КП «Славутське ЖКО».

Розміщенно в Без категорії