Зміни в оподаткуванні пенсій

З 1 липня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». 

Починаючи з 1 липня пенсії або щомісячне довічне грошове утримання, які перевищують 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, підлягатимуть оподаткуванню в частині такого перевищення (у 2016 році ця сума становить 10740 грн).
Сума перевищення буде оподатковуватись за ставкою 18 відсотків. Відповідно вказана частина доходу також підлягатиме оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Нововведення не поширюються на пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Оподаткування пенсій скасовано, як для не працюючих, так і для працюючих пенсіонерів. Але особливий порядок нарахування пенсій працюючим пенсіонерам не змінюється, вони і дали отримуватимуть 85% від призначеної пенсії.
Славутське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Розміщенно в Без категорії