Життя за новими тарифами

Шановні славутчани!

З 1 липня тарифи на централізоване теплопостачання та гарячу воду в Україні зросли майже удвічі. Національна комісія, яка здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, стверджує, що головною причиною зростання тарифів є рішення Уряду про введення єдиної ціни на газ. Президент України назвав рішення Кабміну про ціну на газ серйозним антикорупційним кроком.

Прив'язка оптової ціни на газ зроблена до ціни імпортованого природного газу, а не до вартості газу власного видобутку, хоча всім відомо, що кінцеві споживачі (непромислові) отримують власне українське блакитне паливо.

На відміну від більшості європейських країн, де основну частку вартості газу становить сам газ, у нас основна частка- це різноманітні послуги з транспортування, постачання, розподілу, інвестиційні складові тощо. Залежно від того, як буде змінюватися вартість цих послуг, буде змінюватися і вартість усього газу для населення. Чи виправдані розміри цих складових? В країні немає незалежних контролю, перевірок, аудиту щодо того, чи відповідають реальні затрати компаній, що здійснюють транспортування та розподіл газу, заявленим.

У всьому світі спочатку формують доходну частину громадян, а тоді витратну: харчування, одяг, комунальні платежі. Як приклад для наслідування Україна взяла провідні країни, які досягли великих успіхів в економіці та енергоефективності. Але їхній успіх базується на збалансуванні рівня зарплат населення з видатками, чого й близько немає в Україні. У нас же – не зрозуміло як. Чи може людина із заробітною платою 4000 тис. грн. сплачувати за опалення 2,5 тис. грн.?

До прикладу:
Оплата послуг за 3-х кімнатну квартиру площею 61,2 кв.м. у м. Славута з середньомісячним доходом сім’ї 8 тисяч гривень
(4 особи- 2 дорослих і 2 дітей)

1. Теплопостачання: 61,2 кв.м. х 37,95 грн. =2322,54 грн.
2. Вода: 20 куб.м. х 15,08грн.=301,6 грн.
3. Електроенергія: 100 грн.
4. Квартплата: 135 грн.
Разом: 2889,14 грн. Частка комунальних платежів у доході сім’ї становить 36,1 %!

В середньому частка вартості комунальных послуг в доходах населення США та європейських країн коливається в межах 3-10 %.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевняє, що населенню нема чого хвилюватися: держава підтримає субсидіями громадян, які потребують цієї допомоги, натомість, ті, «хто має великі будинки, велике споживання газу», платитимуть повноцінну ринкову ціну.

Ті, хто ще вчора не потребував державної підтримки, сьогодні залежать від подачок держави. І це попри мільйони українців, які вже давно переступили межу бідності, та олігархів, що лише примножують свої статки. Переведення 80 відсотків населення на субсидії – це принизливо для українців, адже в статті 42 Конституції встановлено, що «кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло»?!

Субсидії – це корупційна схема, в якій зацікавлена невелика кількість людей, щоб забрати гроші в кожного українця. Якщо раніше гроші відмивалися через фінансування програм, то зараз заробляють на кожному українцю. Десятки мільярдів гривень субсидій, які мали б піти на підвищення соціальних стандартів, на здійснення першочергових заходів з енергозбереження, перекочуються з одного місця в інше.

У 2014 році мешканцям міста нараховано 1 млн. 669 тис. грн. субсидій, у 2015 році – 29 млн. 230 тис. грн. За 6 місяців цього року нарахування по субсидіях сягли уже 50 млн. 743 тис. грн.!

Ми не знаємо і не розуміємо, чого чекати далі. Держава скинула на плечі простих людей непосильну ношу. Тарифи, податок на нерухомість сколихнули народ. Уже заявлено про підвищення цін на електроенергію Вигідно бути бідним або дуже багатим. Середнього немає.

Сьогодні у славутчан є єдиний вихід – звертатися до міського управління праці та соціального захисту за призначенням субсидій.

Міський голова Василь Сидор.

Розміщенно в Без категорії