Із виступом до Польщі

З 16-21 червня зразковий фольклорний гурт «Перлинка» разом з делегацією від міської ради відвідали Польщу, а саме Західнопоморське воєводство, відоме як туристичний регіон та центр налагодження міжнародних культурних зв’язків. Метою візиту талановитих славутчан було закріплення партнерських відносин з містом-побратимом Голенюв та участь в інтернаціональному етнофестивалі «Над Іною».

16 червня, одразу після прибуття до міста Голенюв, гостей зустрічали біля Будинку культури гостинною вечерею на відкритому повітрі. У теплій атмосфері відбулося знайомство і демонстрація перших зразків творчого доробку «Перлинки». Особливо місцевій дітворі сподобались веселі народні ігри, котрих із завзяттям навчала Майя Сайпель та її колектив.

17 червня славутчан урочисто приймали в мерії Голенюва, де представникам влади, а саме секретарем Славутської міської ради Світланою Медведєвою та депутатами міськради Майєю Сайпель та Оксаною Деревенчук було вручено вишитий герб Славути і продукцію, якою славиться наше місто. Дружнє потискання рук та слова взаємопідтримки засвідчили подальшу добросусідську співпрацю. Опісля наша делегація відвідала місцевий дитячий садок та школу, знайомлячись з галуззю освіти.

Того ж дня гурт «Перлинка» з великим успіхом дав концерт у Будинку культури міста Новогард. Не зважаючи на дощову погоду, зал був вщент заповнений глядачами, які дарували щирі посмішки та позитивні емоції, зустрічали артистів оваціями та викликами на біс.

18 червня у кемпінговій зоні міста Голенюв проходив етнофестиваль, де виступили колективи народної пісні та танцю з різних куточків Польщі, серед яких яскраво сяяли таланти славутських фольклорних зірок – «Перлинки». Спеціально підготовлена Майєю Сайпель постановка захопила поляків неповторною українською автентикою, а особливим подарунком стали пісні, виконані на польській мові. Відвідувачі фестивалю охоче підспівували та брали участь в народних забавах, запропонованих нашим колективом. В свою чергу, гості зі Славути мали змогу побачити чудовий концерт Варшавського фолк гурту Kapela ze Wsi Warszawa, який виконує музику на класичних польських музичних інструментах.

19 червня наші містяни були присутні на недільній службі у голенювському костелі, де виконали зворушливу молитву за Україну. А далі в рамках етнофестивалю виступили на концертному майданчику міста Дравсько-Поморський.

20 червня побували на узбережжі Балтійського моря в м.Дзівнув і дали заключний концерт на живописній набережній міста Камінь-Поморський, що славиться як курорт та місце проведення яхтових змагань.

По завершенню дня усі разом зібралися на урочистій дружній вечері, під час якої спільно виконали національний польський танець – полонез. Сторони обмінялися пам’ятними подарунками. Окрім того, гурт «Перлинка» отримав ексклюзивний кубок за участь у фестивалі.

Відвідавши на останок столичну Варшаву, усі повернулися додому, збагачені враженнями та культурним досвідом.

Славутчани познайомили поляків із самобутнім місцевим автентичним фольклором – звичаями, традиціями, обрядами, усно-пісенною творчістю, танцювально-музичними перлинами. А також ознайомилися із творчістю польських колективів.

Фестиваль був організований на найвищому рівні. Про це свідчили й тепле ставлення до учасників, доброзичлива дружна атмосфера й різноманітна програма фестивалю.

Діти та дорослі отримали задоволення від спілкування з іноземними колегами, яких тепер чекатимуть у гості в серпні місяці.

Прес-служба Славутського МВК
Фото Світлани Квятковської

Розміщенно в Без категорії