Школярів міста навчали заощаджувати енергію та ресурси

Минулого тижня працівники та волонтери рівненської ММГО «Екоклуб» навчали школярів середніх класів ЗОШ міста №4, №5 та НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» енергозберігаючій грамоті. Цей захід організований управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою виконавчого комітету Славутської міської ради, яке здійснює координацію робіт з питань впровадження заходів з енергозбереження у місті, спільно з міським управлінням освіти. До слова згадати, що член ради Екоклубу експерт з енергоефективності Дмитро Сакалюк є славутчанином.

У формі інтерактивного спілкування діти дізнавалися, що таке енергія, які є відновні та невідновні джерела енергії, чи потрібно заощаджувати енергоресурси і для чого це робити, які прості дії може зробити кожна людина для того, щоб заощадити енергію та ресурси і зменшити кількість сміття. Спілкуванням з дітьми і обговоренням питань енергозбереження, бережливого поводження з ресурсами і навколишнім природним середовищем виявилося досить жвавим і пізнавальним як для школярів, так і для представників громадської організації, які проводили уроки.

Ще однією метою занять стала, здавалася б, складна для школярів тема – популяризація Револьверного Фонду – механізму фінансово-поворотної допомоги, створеного для надання допомоги пересічним мешканцям міста щодо впровадження енергозберігаючих заходів в приватних помешканнях. Особливістю реалізації даного механізму в нашому місті є те, що на відміну від інших міст, у ньому передбачено отримання коштів на утеплення саме будинків садибного типу, а не багатоквартирного житлового фонду. Фінансування заходів виконується спільними коштами міської ради відповідно до рішення №11-57/2015 від 30.09.2015 року та ММГО «Екоклуб» за сприяння Фонду ім. Гайнріха Бьолля. Буклети з докладною інформацією кожен школяр зобов’язався донести
додому та показати для батьків, аби вони ознайомились з інформацією.

Зі слів працівника Екоклубу прес-секретаря Інни Белаш «з таких точкових ініціатив розпочинається енергетична незалежність країни , а славутські школярі вразили своєю обізнаністю і розумінням важливої для України проблеми».

Прес-служба Славутського МВК.

Розміщенно в Без категорії