Чергова сесія міської ради пройшла результативно

На початку засідання 7 сесії міської ради VІІ скликання, яка
відбулася 29 квітня, депутати присвоїли звання «Почесний громадянин м. Славута»
(посмертно) Гончаруку Миколі Павловичу, 1984 р.н., який одним із перших вирушив
у зону АТО на захист країни та загинув 21.05.2015 р. Указом Президента України
№132/2016 від 8 квітня 2016 року, “за особисту мужність і високий
професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної
цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За
мужність» III ступеня (посмертно).

Звання «Почесний громадянин м. Славута» (посмертно) також присвоїли славутчанину Дрозду Володимиру Миколайовичу, 1991 р.н., який з 14 жовтня 2010 року служив у Збройних Силах України, а в серпні 2015 року був направлений для проходження військової служби в зону проведення АТО. Другого лютого Славута провела в останню путь Героя. 

Молоді воїни загинули, захищаючи незалежність і цілісність України, та назавжди залишаться в пам’яті вдячних славутчан. 
Надалі депутати перейшли до поточних справ: затвердили звіти про виконання доходної та видаткової частин бюджету міста за І квартал 2016 року та про використання коштів резервного фонду бюджету міста за І квартал 2016 року.

Але при внесенні змін до бюджету міста, зокрема, при збільшенні кошторисних призначень виконавчого комітету міської ради на виготовлення проектної документації, її експертизу та встановлення пам'ятника Т. Шевченка (вул. Площа Шевченка) у сумі 30 тис.грн., розпочалась справжня полеміка. Схоже, що не всі міські обранці розібрались в тонкощах фінансового законодавства, порядку проходження певних процедур: експертиз, отримання дозволів, необхідності розроблення кошторисів задля можливості отримати фінансування з різних джерел в т.ч. і з державного. Міський голова цілком слушно прийняв до уваги пропозицію щодо активізації детальних роз’яснень депутатам. Але є але: депутати прийшли до влади, не лише контролювати, а й повинні добре розбиратися в законодавстві, що регулює діяльність органів місцевого самоврядування, обґрунтовувати свої пропозиції та рішення, пропонувати дієві шляхи впровадження усіх ініціатив та розв’язання проблем, цікавитися усім що робиться у місті, відвідувати усі заходи та навчатися, адже вони – законодавці місцевого рівня. На жаль, деякі депутати позмагались між собою в патріотизмі. Правда, при голосуванні вдруге, шестеро депутатів, які були проти ухвалення цього рішення та за відкладення його розгляду на “кращі часи”, все ж таки проголосували позитивно. Прикро, але міському голові довелося нагадати, що навіть у комуністів та регіоналів попереднього скликання  не виникало запитань щодо встановлення пам’ятнику Кобзареві.

Актуальним для славутчан стало прийняття рішення про надання дозволу на укладання договору про спільну діяльність з Хмельницькою обласною громадською організацією Фонду сталого розвитку «Стара Волинь» щодо розробки Концепції розвитку Парку культури і відпочинку ім.Ф.Михайлова, залучення інвестицій та грантів задля організації якнайкращих умов для відвідувачів. Відтепер мешканці міста чекатимуть, коли завдяки креативним проектам, вони зможуть змістовно провести дозвілля та відпочити в улюбленому місці.
 Наразі в парку запрацюють пересувні механізовані атракціони типу «Луна парк», дитячі майданчики, апарат для виробництва цукрової вати, редуктор для наповнення кульок та інші об’єкти для надання послуг у сфері організації відпочинку та розваг.

Подбали й депутати про заборону на території парку реалізації пива, горілчаних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів та зобов’язали підприємців, які здійснюватимуть діяльність, забезпечити чистоту і порядок прилеглої території та зберегти трав’яний, ґрунтовий, рослинний покрив парку. 

Отже, вчимося відпочивати без пива, цигарок та отримувати насолоду від мистецтва та активного дозвілля. Управління культури та освіти виконавчого комітету Славутської міської ради не залишеться осторонь – організовуватиме загальноміські заходи з залученням громадськості, а КП «Славутське ЖКО» забезпечить утримання території в належному санітарному стані, проведе роботи по відновленню об’єктів благоустрою та здійснюватиме належний контроль за об’єктом садово-паркового мистецтва.
Прийняття рішень з ряду земельних питань не викликало заперечень, окрім відкладення одного з питань для детального його вивчення депутутами на місці.
Влаштування тротуару та його освітлення від автобусної зупинки на військовому містечку до новозбудованого будинку №69, що на вул. Ярослава Мудрого, про що йшлося в електронній петиції до міської влади та розглядалось депутатами, передбачено проектом робіт на 2016-2017 роки, тому додаткового рішення з цього не потрібно. Чому не облаштували під’їзні шляхи до будинку забудовники, які отримали чималі прибутки з продажу квартир, – невідомо.
Також депутати відмовили в наданні дозволу ТОВ «Торгово –сервісний – центр – Універсалсервіс» на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 2155 кв. по вул. Ринкова площа, на якій розташований об’єкт нерухомого майна, що належить на праві власності заявнику, враховуючи, що вказана земельна ділянка належить до земель загального користування та не може бути передана у приватну власність. Отже, поки що на славутському ринку нічого не зміниться.
Крім цього, прийнято ще ряд важливих рішень: затверджені Перелік об’єктів нерухомого майна, що перебувають у комунальній власності міста, договори, укладені від імені міської ради; внесені зміни до складу комітету з конкурсних торгів, до Програми охорони навколишнього природного середовища м. Славута на 2016 – 2020 роки щодо утилізації небезпечних відходів та інше.
Громада міста отримала нове Положення про органи самоорганізації населення (квартальний комітет), Методичні рекомендації порядку його створення та здійснення діяльності.
Депутати підтримали звернення Луцької міської ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення фінансування професійно-технічної освіти та підготують своє звернення, включивши туди і вимогу фіннасування пільгових перевезень.
У різному міський голова зачитав депутатам відповідь Хмельницької обласної ради на звернення депутатів міської ради щодо участі у приватизації
«Хмельницькобленерго». На жаль, обласна рада відмовилась від участі в приватизації стратегічно-важливого об’єкта, мотивуючи це положеннями Бюджетного кодесу.
Депутат від  фракції “Громадський рух.  “Народний контроль” Степан Шульга звернувся до депутатів з ініціативою оприлюднити свої статки: «Ми хочемо підкреслити наш принцип абсолютної прозорості. З цією метою я оприлюднюю свою декларацію та пропоную зробити те саме всім депутатам нашої місцевої ради, яким немає чого приховувати. Ми маємо показати суспільству те, що країна змінилася. Що люди змінилися. І разом зі всіма змінилися ті, хто представляє інтереси громади у органах влади». Отже,скоро громада дізнається, наскільки чесні її обранці.
Представник від «Батьківщини» Олександр Мазуркевич звернувся до депутатів, аби вони особисто підтримали звернення до урядовців про підвищення соціальних стандартів та фінансування підготовки робітничих кадрів.
Наприкінці Василь Богданович закликав депутатів опрацювати та надати свої конкретні пропозиції до Генерального плану міста, щоб жоден екологічний куточок, санітарно-захисні зони міста не постраждали від незаконного будівництва, розміщення об’єктів торгівлі тощо, та кожен славутчанин зміг би отримати необхідну інформацію з першоджерела.
Закінчилась сесія привітаням із великим християнським святом Великоднем.
Із усіма рішеннями сесії Славутської міської ради Ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.
Прес-служба Славутського МВК.
Розміщенно в Без категорії