Відстоюючи права територіальних громад Хмельниччини

Хмельницьке регіональне відділення
міст України просить Віталія Кличка невідкладно скликати засідання АМУ та
підготувати судові позови до керівництва держави.

Лист № 22 від 25 березня 2016 року 
Шановний пане голово, Віталіє Володимировичу! 
Після прийняття Верховною Радою України бюджету на 2016 рік органи місцевого самоврядування опинились перед фактом перекидання на місцеві бюджети прямих зобов’язань держави щодо фінансування важливих соціальних сфер. Це необхідність здійснення з місцевих бюджетів видатків, які повинні згідно законодавства виділятися з державного бюджету: на фінансування пільгових перевезень, професійно-технічної освіти, різниці тарифів, медичної та освітянської галузі.

Такі дії Уряду, Верховної Ради не лише порушують Конституцію та Закони України, гарантовані законні права громадян, а й спричиняють соціальну напругу та обурення серед населення. 

На численні звернення територіальних громад з вимогами вирішити ці питання: внести зміни до ЗУ «Про Державний бюджет на 2016 рік», підписати закони про виділення коштів місцевим бюджетам до Президента України, Уряду, Верховної Ради громади не отримують жодних відповідей чи роз’яснень. Ігнорування державними інституціями нагальних потреб місцевих громад є неприйнятним в демократичному суспільстві та підриває авторитет держави. 
Тому, Хмельницьке регіональне відділення наполягає на проведенні правління Асоціації міст України в термін до 15 квітня з визначенням подальших спільних дій у вирішенні існуючих проблем громад. 
Звернення схвалено на засіданні Хмельницького регіонального відділення міст України 22 березня 2016 року. 
З повагою,
голова Хмельницького РВ АМУ      Василь Сидор. 
Лист № 23 від 25 березня 2016 року 
Шановний пане голово, Віталіє Володимировичу! 
Державні інституції: Кабінет Міністрів, Верховна Рада, Президент України зайняли позицію ігнорування звернень територіальних громад щодо вирішення питань державного фінансування пільгових перевезень, професійно-технічної освіти, різниці тарифів, медичної та освітянської галузей. На цей час на довгоочікуваний громадами закон про фінансування закладів професійно-технічної освіти Президентом накладено вето, а доля документа про фінансування пільгових перевезень невідома. 
Крім того, враховуючи, що в порушення ЗУ «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», не розподілений у 2014 та 2015 роках збір НАЕК «Енергоатом» на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження у сумі 446 млн. грн., цілеспрямованими та послідовними діями Кабінету Міністрів України вкотре планується обікрасти сотні тисяч людей, які проживають у зонах спостереження підприємств ядерної енергетики, адже на 2016 рік ЗУ «Про Державний бюджет на 2016 рік» заплановані видатки місцевим бюджетам у сумі 115,9 млн. грн., тоді як у статті доходи від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення передбачені кошти у розмірі 356, 3 млн. грн. 
Тому, для захисту законних прав та інтересів українського народу, Хмельницьке РВ АМУ просить Вас розглянути можливість підготувати позови до керівників центральних органів державної влади щодо грубих порушень Конституції та Законів України, перекладання обов’язків держави на місцеві бюджети.

Звернення схвалено на засіданні Хмельницького регіонального відділення міст України 22 березня 2016 року. 

З повагою, 
голова Хмельницького РВ АМУ     Василь Сидор.
Розміщенно в Без категорії