Нам заповідана мужність

На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» юні краєзнавці Центру туризму і краєзнавства та освітніх закладів міста включились у Всеукраїнську історико-краєзнавчу акцію учнівської молоді «А ми тую славу збережемо», мета якої – сприяння патріотичному вихованню молоді на прикладах подвигів старших поколінь.
Готуючись до відзначення 70-річчя звільнення України від фашистських загарбників було проведено пошукову роботу, за матеріалами якої відбулась краєзнавча панорама «І вони Вітчизну врятували, на смерть йшли за неї, в бій..».
Про Славутчину напередодні війни розповів Стасюк О.А., вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Про визволення Правобережної України від німецько – фашистських загарбників зробив повідомлення молодший науковий співробітник історичного музею Андрощук С.О. Фронтовий шлях 97-ї Гвардійської Полтавської дивізії і її вклад в перемогу над фашистськими загарбниками дослідила Ковба Дарія, учениця НВК “СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей “Успіх”. Діяльність партизанських загонів, підпільних організацій, загонів руху опору узагальнила в своїй роботі «Звитяга мужів Славутської землі» Поліщук Катерина, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 6. Участь юних героїв у партизанських загонах та підпільних організаціях, їх особливої ролі в діяльності бойових формувань висвітлила у своїй роботі «Я родом не з дитинства – із війни» Романюк Анна, учениця НВК “ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія” № 5. Вклад славутчан, у т.ч. окремих підприємств, в перемогу над фашизмом через самовіддану працю в тилу дослідила Дель ріо Альберчет Крістіна, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. «В житті завжди є місце подвигу» – такими словами розпочала свій виступ Катериненко Олександра, учениця НВК “СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей “Успіх”, – та згадала теперішнє молоде покоління, що продовжує героїчні подвиги ветеранів війни, не шкодуючи свого життя у боротьбі за незалежність нашої Батьківщини.
Приємною несподіванкою для всіх учасників панорами стали виступи ветеранів Вітчизняної війни: Якимчука Михайла Аврамовича, фронтовика, і Ящури Петра Олександровича, підпільника. Вони поділились своїми спогадами про важкі юнацькі роки та дали мудрі настанови молодому поколінню.
До 70-річчя Перемоги юними краєзнавцями проведено походи по місцях бойової слави, екскурсії до історичного музею,зустрічі з ветеранами, учасниками війни, пошукові дослідження участі краян у визволенні рідного краю від нацистів, відбудови народного господарства.
Підсумком заходів ІІ етапу Акції з дослідження подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, місця і ролі військових частин, партизанських загонів, підпільних організацій, працівників тилу у визволенні українських земель від фашистського поневолення стала міська краєзнавча конференція «А ми тую славу збережемо», учасниками якої були учні загальноосвітніх закладів міста.
На конференції про участь Славутчан в перемозі над ворогом розповів в.о. директора історичного музею С.О.Андрощук. Яскравим став виступ учасника бойових дій С.Д.Бещука, який 18-річним юнаком пішов на фронт і пройшов шлях від Славути до Берліну, брав участь у звільненні Праги.
Голова міської громадської організації «Захист дітей війни» В.А.Ковальчук схвильовано розповіла про дітей війни, які в жорстокий воєнний час боролися з ворогом, згодом відбудовували народне господарство, прикрашали рідне місто.
Презентації своїх пошуково-дослідницьких робіт представили переможці міського етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді «А ми тую славу збережемо». Учениця 9 класу НВК «ЗОШ, гімназія» Васьківська Віта дослідила тему «Славутчина в період нацистської окупації»; учениця 9класу ЗОШ № 3 Козловських Анастасія розповила про подвиги Героїв Радянського Союзу, уродженців Славутчини; Катериненко Олександра, учениця 11 класу НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх», охарактеризувала становлення біполярної системи світу як головного чинника холодної війни.
Найбільш зворушливими для присутніх на конференції стали документальні кадри боротьби українських захисників у зоні АТО. Усі змогли відчути паралель між подвигами солдатів Великої Вітчизняної війни, що продовжують втілюватись нашими сучасниками. Подвиг сивочолих ветеранів не забутий, у них є гідні нащадки – послідовники, які сьогодні захищають нашу державу.
Учасники конференції вшанували хвилиною мовчання загиблих у Великій Вітчизняній війні, загиблих славутчан – учасників АТО, про яких розповіла учениця 9 класу ЗОШ № 6 Семенюк Тетяна.
«Пам’ятаємо!» – такий лейтмотив виступу групи учнів 6 класу ЗОШ № 3 (керівник О.М.Томків) та чарівного співу Юлії Сухан, учениці 10 класу НВК «ЗОШ, гімназія» №5, вихованки зразкового театру естрадної пісні «Водограй» (керівник О.Турчак).
Маємо надію, що дані заходи ще раз нагадають молодому поколінню про важкий історичний шлях нашої держави, та на прикладі героїчних подвигів наших земляків діти зростатимуть справжніми патріотами України!
Адміністрація ЦТК

Розміщенно в Без категорії