Шановні славутчани, дорогі ветерани!

Сердечно вітаю вас із 70-річчям Великої Перемоги!
Це свято, дороге і близьке кожному славутчанину, омите солдатською сльозою, вистраждане болючими втратами вдів і сиріт, нагадує нам сьогодні, якою ціною було врятовано та збережено мир і спокій на нашій землі.
Радість перемоги над фашизмом була затьмарена численними жертвами, який зазнав український народ. Україна, як ніяка інша країна, понесла величезні людські та матеріальні втрати у цій війні. Демографічні втрати України з 1 січня 1941 до 1 січня 1945 року перевищили 13 млн. 584 осіб. Якщо в містах України на 1 січня 1941 мешкало 8,5 млн. громадян, то після осені 1944 року лише 3,2 млн.
Фашисти знищили понад 250 українських сіл, у тому числі 171 на території «партизанських областей»: Волинській, Житомирській, Сумській, Чернігівській. Було зруйновано 700 міст і понад 27 тисяч інших населених пунктів. Загальні матеріальні збитки склали 285 млрд. крб. в цінах 1941р. Втрачено 40% економічного потенціалу, 10 млн. жителів залишилися без даху над головою.
Не залишилося осторонь подій 1941-45р.рр. і наше рідне місто Славута. 925 діб тривала окупація Славути, внаслідок якої завдано значних матеріальних збитків, повністю була спалена вул. Плотиче. В той час загинуло біля 2500 славутчан, в тому числі розстріляно: 2296 громадян єврейської національності, 43 радянських активісти, 40 міських жителів розстріляні за зв'язок з партизанами і підпільниками, 85 мешканців міста вивезено на каторжні роботи в Німеччину. 35 юних месників Славутчини розстріляно в Шепетівському гестапо, п’ятеро з них із Славути. На фронтах війни і у ворожому тилу в боях загинуло 718 жителів Славути.
Щасливі ті, кому випала радість сказати в ці дні «Здрастуй, Перемого!», ті, кому травневими теплими днями доля подарувала зустріч з бойовими побратимами та можливість зустрічати кожен новий день в колі рідних та друзів. З цієї світлої нагоди звертаюсь до кожного з вас, бійців фронту і працівників тилу, дітей війни та учасників бойових дій зі словами довічної і щирої вдячності за ваш безсмертний подвиг, за вашу нескорену силу волі і духу, святу жертовність в ім’я Перемоги над ворогом. Бажаю всім вам, наші рідні, довголіття і доброго здоров’я, нехай роки вашого життя стеляться добром і гарним настроєм, сімейним затишком та щирими словами вдячності від дітей, онуків та правнуків.
Ми щиро вірили, що жахіття війни ніколи не увійдуть в життя українців. Але, на превеликий жаль, сьогодні в Україні йде війна, яка вже принесла величезні втрати. Та скажу, що український народ, який виріс в християнських традиціях, ніколи не допустить, щоб рідну землю заполонили вороги. А тому переконаний, що знову перемога буде за нами.
Нехай у нашому місті та в кожній домівці завжди панує мир, спокій і достаток! Божого Благословення Україні та кожному її громадянину!
Слава Богу! Слава Україні!З повагою – міський голова Василь Сидор

Розміщенно в Без категорії