До відома

Славутська міська рада отримала відповідь стосовно підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.  

В листі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), зокрема, зазначено, що НКРЕКП здійснює регулювання цін (тарифів) на товари (послуги) суб’єктів природніх монополій в паливно-енергетичному комплексі України, керуючись принципами визначеними чинним законодавством, головним з яких є принцип балансу економічних інтересів споживачів та виробників, їх товарів і послуг, та забезпечення повного відшкодування споживачем економічно обґрунтованих витрат. 
Роздрібні ціни на природний газ для потреб населення визначалися відповідно до Порядку встановлення роздрібних цін на природній газ для населення, затвердженого Постановою КМУ від 01 червня 2011 року №869. 
Основними факторами, які вплинули на зростання роздрібних цін на природній газ для потреб населення стали: дефіцит ресурсу природнього газу, пов'язаний із зменшенням його видобутку; зростання ціни на імпортований природній газ у зв’язку із девальвацією гривні; необхідність перегляду тарифів на транспортування природнього газу магістральними та розподільчими трубопроводами; необхідність збільшення цін на товарний природній газ для газодобувних підприємств.
Враховуючи викладене, з метою приведення роздрібних цін на природній газ, що використовується для потреб населення до економічно обґрунтованого рівня, 03 березня 2015 року прийнято Постанову №583 «Про встановлення роздрібних цін на природній газ, що використовується для потреб населення», пунктом 1 якої, зокрема, з 01 квітня 2015 року встановлено роздрібні ціни на природній газ для потреб населення: 
1)для приготування їжи, або підігріву води – на рівні 7,188 грн за 1 метр кубічний;
2)для індивідуального опалення, або комплексного споживання: у період з 01 травня по 30 вересня – на рівні 7, 188 грн за 1 метр кубічний; у період з 01 жовтня по 30 квітня. За обсяг до 200 метрів кубічних на місяць – на рівні 3,600 грн за 1 метр кубічний; за обсяг спожитий понад 200 метрів кубічних на місяць – на рівні 7,188 грн за 1 метр кубічний. 
Окрім цього, НКРЕКП прийняла Постанову №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».

Постановою передбачено поетапне збільшення тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню. 

Середнє зростання тарифів відбуватиметься наступним чином:

з 01.04.2015 року на 51,2 коп. кВт.год з ПДВ;
з 01.09.2015 року на 62,8 коп. кВт.год з ПДВ;
з 01.03.2016 року на 77,3 коп. кВт.год з ПДВ;
з 01.09.2016 року на 97,28 коп. кВт.год з ПДВ;
з 01.03.2017 року на 122,77 коп. кВт.год з ПДВ. 

Розуміючи складність ситуації в умовах підвищення тарифів, Урядом передбачено ряд заходів, які спрямовані на посилення соціального захисту населення, зокрема, надання житлових субсидій.

Тому, якщо через низький рівень доходів споживачі не мають можливості оплачувати житлово-комунальні послуги, вони можуть скористатися правом для призначення субсидій.

Розміщенно в Без категорії