ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

З часів минулої світової війни до нашого часу залишилось багато вибухонебезпечних предметів (авіаційні бомби, снаряди, інженерні і артилерійські міни, гранати, набої тощо). Як правило вони лежать в землі. Крім того, цей небезпечний «арсенал» щороку поповнюється боєприпасами з військових полігонів наших часів.
Головну небезпеку в таких «скарбах» несуть пристрої для ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки -пікрати, які несуть в собі основну небезпеку (зовні вони мають вигляд білих порошкоподібних наростів).
Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. ТОМУ, ЯКЩО ВИ ВИПАДКОВО ВИЯВИЛИ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПРЕДМЕТ, ДО НЬОГО НЕ МОЖНА НАВІТЬ ТОРКАТИСЯ – ЦЕ ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНО!
ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЯ НАСТУПНИХ ПРАВИЛ:
• НЕ РОЗБИРАТИ І НЕ ПІДНІМАТИ ЗНАЙДЕНІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ;
• ВІДГОРОДИТИ МІСЦЕ ДЕ ЗНАХОДИТЬСЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПРЕДМЕТ;
• НІКОГО НЕ ДОПУСКАТИ ДО ЦЬОГО МІСЦЯ, ОРГАНІЗУВАВШИ БІЛЯ НЬОГО ПОСТІЙНЕ ЧЕРГУВАННЯ ДО ПРИБУТТЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ВІДПОВІДНИХ СЛУЖБ;
• ПОВІДОМИТИ ОРГАНИ ВЛАДИ, МІЛІЦІЮ, ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ, ВІДДІЛ (УПРАВЛІННЯ) З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ.
Виявлені вибухонебезпечні предмети знищуються підриванням на місці або в спеціально відведених місцях піротехніками або підготовленими до цього саперами.
ВІДДІЛ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ, НКП МІСТА

Розміщенно в Без категорії