Різдвяні вечорниці у Славуті

Чудовим настроєм, приємними враженнями та незабутніми спогадами відзначився вечір минулої cуботи. За ініціативи молодіжної дорадчої ради, що діє при міському голові, спільно із БДТ вперше у нашому місті у міському Палаці культури відбулися Різдвяні вечорниці. Захід проходив у патріотичному дусі з усіма українськими звичаями та традиціями.
На першу важливу подію року цього, окрім юної еліти міста завітали й почесні гості – міський голова Василь Сидор, заступник міського голови Галина Фурманчук, радник – консультант міського голови Роман Бачинський та освітяни на чолі із в.о. начальника управління освіти Тетяною Вісик.
Привітав талановиту і успішну молодь очільник міста Василь Сидор:
«Христос народився!Славімо Його!Дорогі друзі, в першу чергу я хочу подякувати вам за вашу працю, добрі справи, виявлену ініціативу, активну позицію та старання. Мені дуже приємно бачити тут колишніх членів дорадчої ради, а сьогодні уже студентів, які завітали до нас. Усіх вітаю з Різдвяними святами. Я хочу, щоб ви завжди пам’ятали і пишалися тим, що ви українці. Ви живете на своїй, Богом даній, землі. Її потрібно берегти і цінувати, потрібно берегти традиції, культуру, мову. Україна – це велика нація, великий народ, який вкотре довів, що здатний справитися з будь-якими труднощами. Нас не зламала столітня окупація, сталінський геноцид, репресії. Тому намагання інших є марними. Сьогодні ми маємо нагоду ще раз переконатися в вашій любові та повазі до України. Слава Україні!».
Голова дорадчої ради Ольга Мох також долучилася до привітань та передала керівнику ГО «Рідна Славутчина» Роману Бачинському кошти, зібрані за придбані квитки на Різдвяні вечорниці, для потреб учасників АТО, а це – 740 гривень.
В свою чергу Роман Володимирович подякував патріотично налаштованій юні нашого міста за виявлену благодійну ініціативу.
Розпочався захід спільною колядою. Опісля діти танцювали український народний танець «Ойра», струмочок, польку, стрічку та краков’як.
Сумувати не довелося нікому, адже ведучі Оксана Турчак та Сергій Чернюк підготували різноманітні конкурси та забави. Програма була насиченою та цікавою. Увазі учасників заходу був представлений уривок казки «Дванадцять місяців» та уривок із твору М.Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», під бурхливі оплески глядачів відбувся показ мод новорічних костюмів, гостей частували українськими стравами. За ініціативи учасників молодіжної дорадчої ради цього дня розпочали вишивання «Ангела миру», де кожен зробивши стіжок, вніс частинку себе, частинку своєї любові і добра. До цієї акції приєднаються учні загальноосвітніх шкіл нашого міста, дошкільні навчальні заклади та бажаючі славутчани. Згуртувала усіх цього вечора різдвяна коляда та щедрівки.
Юні славутчани отримали солодкі подарунки, надані меценатами, які постійно підтримують і поважають нашу молодь. Привітали присутніх Снігуронька та Дід Мороз і побажали дітям рости добрими і працьовитими, чесними і вмілими, чуйними і творчими, а також нести у своїй душі те найкраще, що є у нас, українців. Далі усі разом водили хоровод.
Молодь отримала змогу гарно відпочити, весело провести час та доторкнутися до глибинних традицій рідної культури.
Відомий знавець традиційно-культурної спадщини Олекса Воропай писав: «Звичаї народу – це ті прикмети, за якими розпізнають народ не тільки в сучасному, а й у його історичному минулому… Звичаї – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю…». І це дійсно так, адже завдяки традиціям і звичаям ми відчуваємо свою причетність до будь-якої події незалежно від її масштабів, причетність до спільноти, яку називаємо «мій народ».
***
Міський голова Василь Сидор висловлює слова вдячності батькам і вчителям за прекрасне виховання юних славутчан, управлінню освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, колективу Будинку дитячої творчості, приватному підприємцю Тетяні Лук’янчук за надані українські страви, директору ТОВ “Аква-Родос” Григорію Петровському, депутату Славутської міської ради Петру Максимчуку та усім тим, хто брав участь в організації та підтримці даного заходу.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії