Публікуємо до відома славутчан звернення міського голови В. Сидора, направлені на вищестоящі органи влади в інтересах славутської громади

Міністру оборони
України Гелетею В.В.

Шановний Валерій Вікторович !
В зв’язку з надходженням на ім’я міського голови Сидора В.Б. листа від військового комісара Славутського об’єднаного міського військового комісаріату підполковника Євтушка І.І., а також з наявністю напруженого та загрозливого міжнародного конфлікту, нестабільною соціально-економічною та політичною ситуацією в Автономній Республіці Крим та в східних областях України, виконавчий комітет Славутської міської ради пропонує наступне.
З метою забезпечення приміщенням для розміщення роти охорони військового комісаріату в кількості 121 особа, передати з державної власності у власність територіальної громади міста приміщення недіючого військового шпиталю Міністерства оборони України в/ч А-1071 (військове містечко № 23), яке тривалий час не використовується, а відтак руйнується.
В свою чергу у разі передачі зазначеного об’єкта у комунальну власність міста, органи місцевого самоврядування м.Славута гарантують у стислі терміни забезпечити переобладнання приміщень колишнього шпиталю, відновити функціонування внутрішніх мереж газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення.
З повагою – міський голова В.Б. Сидор

Прем’єр-міністру України
Яценюку А.П.

Віце-прем’єр-міністру – Міністру регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального господарства України
Гройсману В. Б.

Народному депутату України Буряку С. В.

Шановний Арсенію Петровичу !

На ім’я міського голови Славутської міської ради Хмельницької області надходять численні звернення від жителів міста Славути з приводу надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та встановлення індивідуального опалення.
Заявники у своїх зверненнях посилаються на те, що протиправною відмовою у наданні дозволу порушуються їх конституційні права при застосуванні наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р. «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» (далі – наказ № 4) з посиланням на наступне.
Вказаний наказ, як зазначають заявники, суперечить Конституції України, зокрема ст. 41, чинному законодавству (ст.ст. 319, 321, 907 Цивільного кодексу України, Закону України «Про захист прав споживачів», ст.ст. 6, 18, 24, 25 Господарського кодексу України), згідно яких кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Згідно даних нормативних актів забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту, що і намагається зробити Кабінет Міністрів України та Міністерство регіонального розвитку, будівництва, житлово – комунального господарства України постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 р. та наказом Міністерства № 4 від 22.11.2005 р. в частині відключення лише «окремого житлового будинку», а не «окремих приміщень житлового будинку». Крім того, посилаються на те, що вищезазначений наказ № 4 не може відміняти права громадян, гарантовані законами України.
Заявники вимагають від виконавчого комітету Славутської міської ради терміново надати дозволи на відключення окремих споживачів теплової енергії та на встановлення індивідуального опалення в багатоквартирних житлових будинках.
Дана ситуація значно загострює конфлікт між органом місцевого самоврядування та громадою міста.
З урахуванням наведеного та у зв’язку зі значним збільшенням ціни на газ, та відповідно зростанням вартості теплової енергії, так як всі котельні міста в якості палива використовують природний газ, з метою уникнення негативних наслідків переконливо прошу Вас розглянути питання щодо врегулювання питання відключення від мереж централізованого опалення окремих житлових приміщень шляхом внесення змін в законодавство в частині відміни дії наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р.

З повагою – міський голова В.Б. Сидор

Розміщенно в Без категорії