Зустріч з керівниками промислових підприємств Славути

9 липня міський голова Василь Сидор зустрівся з керівниками промислових підприємств міста, щоб обговорити питання функціонування індустріального промислового парку «Славута» та порядок відбору керуючої компанії індустріального парку.
Очільник міста, презентуючи індустріальний парк, розповів про перспективні можливості, які дасть для регіону його створення. Адже це забезпечить економічний розвиток, підвищить конкурентоспроможність нашого регіону, активізує інвестиційну діяльність, сприятиме запровадженню сучасних технологій виробництва промислової продукції та головне – створенню нових робочих місць.
Виділена земельна ділянка під індустріальний парк «Славута» на вул. Військовій, а це 50 га, має вкрай вигідне розташування, адже і митниця поруч, і автошлях регіонального значення, і залізниця та головне зовсім поряд знаходяться усі необхідні об’єкти інженерної інфраструктури, а отже і підключення їх потребує незначних коштів.
На сьогоднішній день Славутська міськрада проводить процедуру щодо визначення керуючої компанії. Дана кампанія має взяти на себе функцію організації індустріального парку, зокрема і підведення необхідних комунікацій. Бажаючі підприємства орендуватимуть земельну ділянку в керуючої кампанії з можливістю подальшого її викупу при завершені будівництва. На думку В. Сидора, було б добре, якби засновниками керуючої кампанії стали саме місцеві підприємці та підприємства.
Міський голова наголосив, що однією з важливих вимог до учасників проекту зі створення індустріального парку є безпечне виробництво без викидів, які можуть негативно вплинути на екологію міста та й регіону. На це буде звернуто особливу увагу.
Василь Богданович у зверненні до керівників промислових підприємств міста зауважив, що Славутська міська рада має напрацювання і готова працювати в плані розвитку індустріального парку «Славута».
Генеральний директор ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» Владислав Пьотровські розповів про позитивний досвід Польщі в плані створення індустріальних парків.
Керівників підприємств цікавили питання стосовно можливості розширення території індустріального парку, а також ними було запропоновано:направити звернення до обласної ради з проханням відремонтувати дорогу Шепетівка-Новоград-Волинський, яка буде стратегічно важливою для потенційних інвесторів;підготувати буклети про індустріальний парк на іноземних мовах аби вони були доступні для іноземних інвесторів; направити звернення до вищих органі влади з проханням розглянути можливість збільшення кількості пільг та/або привілеїв для підприємців, які беруть участь у створені індустріального парку.
В рамках зустрічі було обговорено і питання енергетичної безпеки, як запоруки стабільної роботи промислових підприємств в осінньо-зимовий період та виконання вимог Антикризового енергетичного штабу, яким доведені вимоги зменшити витрати природного газу промисловістю та підприємствами комунальної теплоенергетики на 30%, бюджетними організаціями на 10%. Тим більше цінова політика сьогодні змушує підприємства працювати в рамках жорсткої економії та спонукає до пошуку альтернативних методів споживання енергоносіїв. Тому міський голова висловив побажання, що присутні на зустрічі керівники підприємств поділяться досвідом впровадження технологій із зменшення енерговитрат.
Директор ТОВ «Сансервіс» Петро Максимчук розповів про те, що при переході на дрова сьогодні мають економію практично в п’ять разів.
Генеральний директор ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» Владислав Пьотровські :
– У нас в технології виробництва використовується газ і ми не зможемо від цього відійти. В тих технологічних процесах, де ми можемо відійти від використання газу, йдемо в напрямку переходу на альтернативні види палива (торф, щепа). Це допоможе нам зменшити витрати десь до 60-70%. Суми інвестицій біля 7 млн. грн. Перехід плануємо уже в вересні цього року.
Директор ВАТ «Славутський цикорієсушильний завод» Людмила Сабінська:
– В цьому році старі котли ми переобладнали за допомогою італійських комплектуючих і вже маємо 18% економії газу. В цеху, в якому виробляємо порошок, перейшли на електрику, порівняно з використанням газу сплачуємо на 40 % менше. Замінюємо старе обладнання, так і виживаємо.
ТОВ «Аква-Родос» та ТОВ «Ювента» успішно використовують твердопаливні піролізні котли.
За нинішньої ситуації в Україні очевидним є також і загострення україно-російського економічного конфлікту, в якому найбільш уразливим місцем є енергетична система країни. Україна стоїть на порозі великої енергетичної кризи, яка характеризуватиметься передусім значним подорожчанням природного газу з Росії та навіть можливою зупинкою його постачання. А тому якщо дивитись у майбутнє, то вже сьогодні необхідно робити поступові кроки до впровадження альтернативних методів енергоспоживання.

Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії