Пам’ятаємо вічно!

Як відомо, після Другої світової війни вихідці з України брали участь у війнах і військових конфліктах у 26 країнах світу, де гідно і мужньо виконували інтернаціональний обов’язок. Однак, найбільш тривалою і тяжкою стала військово-політична спецоперація в Афганістані: 160 тисяч українців пройшли вогненними дорогами цієї країни, 3360 не повернулися додому, більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання.
Напередодні 25-ї річниці виведення військ колишнього радянського союзу із Республіки Афганістан в міському Палаці культури управлінням освіти була організована та проведена виховна година «Незмінний в пам’яті моїй Афган».
У своєму виступі міський голова Василь Сидор зазначив, що війна в Афганістані залишилася надзвичайно трагічною сторінкою в нашій історії, в пам’яті тих, хто втратив своїх синів, братів, чоловіків:
– Це була кривава і затяжна війна, яка тривала майже 10 років. Дітей відправляли на смерть. Ми добре знаємо, що воювали прості люди. Але, попри все, хлопці воювали гідно.
На сьогоднішній день у нас в місті проживає 178 славутчан, котрі проявили свою силу, мужність та стійкість у війні в Афганістані. Сьогодні вони працюють і ведуть активний спосіб життя. Вони допомагають вдовам, батькам, тим, хто сьогодні потребує допомоги, не стоять осторонь проблем. Висловлюю усім їм щирі слова поваги і вдячності.
Ми з почуттям великої жалоби розділяємо біль і гіркоту втрати батьків, дітей та родин загиблих. Пам’ятаємо про кожного, хто не повернувся додому. Ніколи жодна війна не була виправдана. Одна справа воювати, захищаючи свій дім, свою землю, а інша справа – воювати на чужині. Ми сьогодні засуджуємо ті дії, і бажаємо щоб ніколи більше такого не повторилося. Від усього серця бажаю вам і вашим сім’ям, перш за все, здоров’я, родинного благополуччя, упевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра.
Учасник бойових дій в Афганістані Роман Бачинський поділився своїми спогадами:
– Пройшло вже 25 років, але пам'ять про афганську війну лишилася назавжди. 25 років відділяє тільки від того часу, коли наші війська були виведені із Республіки Афганістан. А до того було 10 років неоголошеної війни. Нам довгий час говорили, що там йде навчання, а насправді це була війна. Нам, молодим хлопцям, довелося брали участь у тих бойових діях. Багато було ранених та контужених, багато наших побратимів залишилося на тій землі. Але, не дивлячись ні на що, наші воїни чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишаючись вірними присязі.
Перед присутніми виступив Олександр Семенюк – учасник бойових дій в Афганістані, голова Славутської організації ветеранів Афганістану:
9 років і 2 місяці йшла жорстока війна з кров’ю і брудом, смертями і пораненнями, голодом та холодом. Але ми переносили усі тяготи військової служби. Так складається історія, що періодично виникають війни. І в той час нам випала доля стати учасниками тих подій. Всі бійці показали себе гідними патріотами своєї землі. Ми не осоромили своїх предків.
Я хочу, щоб нинішнє покоління знало, що поряд з ними живуть люди, які в свій час виявили героїзм і патріотизм. Впевнений, що наша молодь гідна своїх батьків і дідів та буде як і вони відстоювати у майбутньому інтереси свого народу та свою Батьківщину.
Підтримали виступи побратимів і інші учасники бойових дій в Республіці Афганістан.
Слова тих, хто про війну знає не з чуток, переривалися аплодисментами, сльози суму й вдячності неодноразово з’являлися на очах у багатьох присутніх.
Але найяскравішим почуттям стало почуття гордості за те, що поруч із нами живуть справжні, мужні, відважні і рішучі чоловіки.
Вихованці Будинку дитячої творчості та їх викладачі підготували чудовий святковий концерт.
Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії