Пам’яті Великого Кобзаря

Говорячи про народ, оповідають про його землю, ріки, гори, ліси. Згадують також великих людей, яких дала ця земля світові. Колись чи не у кожній сім’ї у світлиці на покуті під вишиваними рушниками висів портрет Тараса, а на полиці лежав «Кобзар».
Тарас Шевченко великий геній українського народу. Його життя таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це якась легенда, коли б усе те не було правдою…
Нас просто не існує без Шевченка. В ньому всі мрії наші, усе буття, уся історія. Відомо – Україна – це Шевченко, а Шевченко – це Україна. Люди шанували й шанують у Шевченкові не тільки геніального поета. Через нього вони усвідомлювали й усвідомлюють себе як народ. Люди, що не відчувають себе народом, не замислюються над тим, для чого живуть вони на землі, яка їхня роль в історії. Творчість Тараса Григоровича Шевченка – це документ найбільш об’єктивної і виваженої характеристики українців, це книга нашого буття і водночас візитна картка, за якими націю пізнає і сприймає світ.
«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» – музично-літературна композиція під такою назвою відбулася 6 лютого в Дитячій школі мистецтв.
Цей тематичний захід став одним із перших в низці культурних, мистецьких і освітніх заходів, які проводяться в місті з нагоди відзначення славетної дати – 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря.
Увазі глядачів була представлена чудова концертна програма, в рамках якої відбулися музичні, хореографічні та літературні виступи. Зокрема, присутні могли насолодитись такими творами, як: «Думи мої, думи мої…», «Зацвіла в долині», «Україна – дивосвіт», «Дніпра жива вода», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Ой, заграйте, музиченьки» та ін.
На завершення заходу заступник міського голови Галина Фурманчук відзначила високий рівень виконавської майстерності, а також подякувала директору, колективу закладу та батькам за виховання, професіоналізм, талант, творче натхнення та побажала подальших успіхів.
Начальник управління культури Сергій Сакалюк повідомив присутніх про те, що у місті й надалі планується проведення низки заходів до святкування урочистої дати. А 27 лютого в міському Палаці культури відбудеться творчий звіт художніх колективів м.Славута.
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу.
Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії