Альтернативне опалення у Славуті

На виконання Комплексної Програми енергозбереження міста Славута Хмельницької області на 2011-2015 роки попередньо було проаналізовано ціни на газ і вартість тепла за спожитий газ по м. Славута. Враховуючи можливості альтернативного виду палива, яке б дало змогу здешевити вартість опалення, через ЗМІ було запропоновано підприємцям вкласти інвестиції в міські котельні.
Першим об’єктом, в якому були запроваджені дані технології стала ЗОШ №1. Оскільки школа віддалена від котельні, тут завжди були нарікання щодо якості тепла.
Позитивно, що на співпрацю з міською радою відгукнулися місцеві підприємці. Краще це тим, що вони зацікавлені в своїй репутації, до них завжди можна звернутися і надалі працювати над покращенням та вдосконаленням технологій.
Це ж зазначає і сам інвестор Дмитро Черняк (засновник ТОВ «Сансервіс», підприємець):
– Відгукнулися на цей проект та вклали кошти, адже розуміємо, що робимо це для міста. В школі встановили такі ж котли, якими опалюємо у себе на підприємстві, адже вони вже випробувані. У свою чергу, ми готові розглядати і інші проекти, якщо владі і школі сподобається.
Технічний керівник даного проекту Олександр Шашок розповів наступне:
– Вивчивши ціни на теплоенергію, отриману з різних видів палива, ми провели аналіз по іншим підприємствам, які займаються цим видом діяльності і вирішили, що зможемо надавати такі послуги. Для цього було розроблено технічну документацію. Проект впровадили з допомогою підрядної організації. Закупили котли, які працюють на твердому паливі – деревині і не шкодять екології. В основу котлів покладений принцип піролізного спалювання (або сухої перегонки) палива, суть якого полягає в тому, що під дією високої температури і в умовах нестачі кисню суха деревина розкладається на так званий піролізний газ і твердий залишок-деревне вугілля. Змішування кисню повітря з піролізним газом при високій температурі викликає процес горіння останнього, який використовується в подальшому для отримання теплової енергії. При цьому слід зазначити, що піролізний газ в процесі згорання взаємодіє з активним вуглецем, внаслідок чого димові гази на виході з котла практично не містять шкідливих домішок, будучи, по більшій частині, сумішшю вуглекислого газу і водяної пари. І навіть СО2 такий котел викидає в атмосферу до трьох разів менше, ніж звичайні дров’яний і, тим більше, вугільний котел. Зараз ми працюємо над удосконаленням. Щоб зекономити енергію, ми встановили частотно-регульовані приводи на насоси. Заздалегідь не був налагоджений процес заготівлі дров. Сьогодні процес пішов, відтепер будемо заготовлювати наперед, адже піролізні котли рекомендується палити більш сухою деревиною, тоді забезпечується робота котла на максимальній потужності і тривалий термін його служби. Це в подальшому дасть можливість зменшити ціну. Сира деревина мало гріє, погано горить, сильно димить, потужність котла знижується, а витрата палива збільшується.
Ведеться також постійний моніторинг температурного режиму. При необхідності піднімається температура. На вихідні зменшується аби не було перевитрат. Загалом користувачі такої новітньої послуги – колектив та учні ЗОШ№1 – задоволені температурним режимом. Сьогодні котли працюють на 60% при температурі -20 °C . Якщо температура буде нижчою, є змога збільшити навантаження.
Прокоментував нове впровадження у Славуті міський голова Василь Сидор:
– З будівництвом і модернізацією котельні ми переслідували дві цілі – стабільне забезпечення подачі теплоносія і дотримання санітарно-технічних норм (теплового режиму), так як у нас було значне навантаження у теплопостачанні на школу, будинки і гуртожитки цього мікрорайону. Важливим аспектом є суттєве зменшення вартості за теплопостачання. Сьогодні ми цього досягли і маємо непогані відгуки дирекції школи. Це набагато дешевше, ніж було. В цьому кварталі трошки зменшилась вартість газу. Якщо і надалі ціна на газ буде знижуватись, тоді рекомендуватимемо інвестору переглянути ціни. Ми пропонуватимемо й іншим об’єктам державних і комунальних установ переймати цю практику.
Паралельно існує й інше питання, яке ми хочемо комплексно вирішити. Маємо багато обрізків гілля, яке вивозиться за територію міста, тому, наразі міська рада працює з підприємцями щодо встановлення відповідного обладнання, яке б переробляло деревину для використання на дані цілі.

Вікторія Федорчук, прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії