Новини ЖКГ

Із швидким ростом цін на енергоносії питання енергозбереження стало чи не найважливішим для житлово-комунальних підприємств, яким доводиться працювати нині у вкрай складних умовах. У Славуті за останні роки в сфері енергозбереження вже впроваджена ціла низка заходів та на досягнутому зупинятися ЖКГ-підприємства не збираються.
Нещодавно ми побували на котельні
вул. Козацька,41, де розпочався перший етап робіт із заміни застарілого обладнання на нове енергозберігаюче. Про виконаний об’єм робіт розповів засобам масової інформації міський голова Василь Сидор:
– Ще два роки тому був розроблений проект на заміну обладнання котельні Козацька,41, який пройшов відповідну експертизу. Під відповідну програму ми очікували держфінансування цих заходів, проте, на жаль, кошти так і не були виділені. Для бюджету міста це дуже велика сума коштів, а тому ми вирішили виконувати роботи поетапно. З міського бюджету були виділені кошти близько 350 тис. грн. на закупівлю чотирьох насосів фірми «ВІЛЛО», які є менш енергозатратними з потужністю 50 кВт (старі насоси – 90 кВт). Це дало змогу системі котельні працювати більш ефективно та стабільно. Адже старі насоси доводилось дуже часто ремонтувати. Позитивним фактом є й те, що економія електроенергії із заміною нових котлів склала біля 14,5 тис. грн. на місяць. При виконанні наступних етапів робіт по даній котельні планується замінити котли та мережі.
Також міський очільник повідомив, що є в місті і інші котельні, які потребують оновлення. Зокрема котельня Славутської ЦРЛ, по якій вже розроблена проектно-кошторисна документація. Не виключається впровадження на даній котельні й альтернативних засобів опалення, а тому вже неодноразово через конкурси запрошували інвесторів до цієї справи. Відповідного оновлення чекають також котельні Садова, 4 та ЗБВ. А тому було висловлено сподівання на те, що державні програми з енергозбереження будуть все-таки фінансуватися і заплановані роботи будуть виконані.

Розміщенно в Без категорії