Спортивні зірки Славути

На виконання Комплексної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в місті постійно відбуваються різнопланові заходи. Особливу активність у розвитку спорту проявляють спортсмени Центру ФЗН «Спорт для всіх», спортивні здобутки яких з кожним роком зростають. У період новорічно-різдвяних свят дружній колектив Центру організував фестиваль фізкультурно-оздоровчих та спортивних клубів за місцем проживання населення міста. Про спортивний фестиваль розповів нам директор ЦФЗН «Спорт для всіх» Валерій Шабуров:
– За традицією у ці дні проводяться змагання з різних видів спорту, визначаються найсильніші спортсмени.
В спортклубі «Атлет» відбулися змагання з жиму штанги лежачи «Міць Славути 2013». З цієї дисципліни проводяться Всеукраїнські та світові першості, присвоюються спортивні розряди. Цей вид спорту дуже популярний серед молоді. Вихованці клубу успішно виступають на змаганнях високого рівня у аматорській (бездопінговій) категорії. І на цих місцевих змаганнях богатирі показали високі результати. На змагання у якості головного судді був запрошений заслужений тренер України , тренер української збірної команди з пауерліфтингу, наш земляк Сергій Рижук. Після виступів спортсменів він провів короткий семінар стосовно методики силових тренувань, спортивного харчування та профілактики травм, вказав на деякі типові помилки при виконанні жиму лежачи у силовому режимі.
У змаганнях серед учнів шкіл відзначилися: Андрій Федорчук (результат 97,5 кг.), Євген Ситнік (результат 115 кг.) та Андрій Кравчук (результат 82,5 кг.).
А у дорослій віковій категорії перемогу з результатом 170 кг здобув майстер спорту Іван Моїсєєв. Другим став Валентин Мороз (результат 150 кг.). Бронзу завоював студент Андрій Кисленко (результат 125 кг.). Також гарний результат показав Гарік Геворгян (135 кг.), але він виявився тяжчим та не потрапив у трійку.
Іван Моїсєєв був визнаний атлетом року за підсумками Всеукраїнських та місцевих змагань. А команда славутських атлетів готується прийняти участь у чемпіонаті України з пауерліфтингу, який відбудеться 14 – 16 лютого у м. Харків.
Клуб настільних ігор «Дозвілля» провів шаховий турнір серед найсильніших гравців міста «Шахові зірки Славути». В числі учасників брати Гіжицькі – Василь та Сергій, Олександр Хижавський, Микола Туринський, які виступають на змаганнях різноманітного рівня. Наймолодшому учаснику турніру Євгену Кузьмінчуку трохи більше 10 років, однак він показав гідну гру у боротьбі з більш досвідченими суперниками. Спочатку лідерство захопив Микола Туринський, але ближче до середини турніру його «машина» стала давати збій, позначалося хвилювання і велика напруга. У підсумку лише третє місце та бронзова нагорода. Олександр Хижавський показав стабільну гру, але отримав срібну нагороду. Чемпіоном турніру став Сергій Гіжицький, який впевнено провів кінцівку та заслужено завоював золоту нагороду. За підсумками року Олександр Хижавський визнаний найкращим шахістом року.
Клуб настільного тенісу «Золота ракетка» провів заключний турнір серед дванадцяти найсильніших гравців міста. Учасники змагань завоювали це право пройшовши серію відбіркових турів під загальною назвою «Золота ракетка 2013». Серед здобувачів нагород були: кандидат у майстри спорту, рейтингова спортсменка Наталя Капуста, яка успішно виступає на чемпіонатах України, Андрій Калітюк – неодноразовий чемпіон області, ветерани спорту Іван Призіглей та Валерій Шабуров, а також зовсім юні, але вже титуловані тенісисти Олександр Лук’яненко та Вероніка Олійник – діючі чемпіони області у своїх вікових групах, переможці та призери міжнародних турнірів.
В цьому році склад учасників підібрався рівний, і боротьба у кожній партії йшла дуже напружена. Один з ветеранів – Сергій Капуста невпевнено розпочав турнір, насилу пробився в основний фінал. Однак на фініші проявив завидну волю і самовідданість. Сергій у вирішальній партії зумів обіграти минулорічного срібного призера Андрія Калитюка та завоював бронзову нагороду. У боротьбі за звання чемпіона відбулася справжня сенсація. Працівник заводу «Будфарфор» Олександр Ніколюк, який вперше приймав участь у турнірі, зумів набрати однакову кількість очок з минулорічною чемпіонкою Наталкою Капустою та лише його перемога в одній зустрічі з рахунком 3:2 дозволила йому завоювати перше місце і головний трофей турніру – почесний кубок. В цьому році Наталя отримала срібну нагороду, однак за підсумками року вже втретє названа найсильнішою тенісисткою року.
Славутський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» вітає всіх спортсменів та фізкультурників з новим 2014 роком та запрошує до занять у фізкультурно-оздоровчих клубах, а також до участі у заходах Центру. Наш контактний телефон 0974587672.