Спільна співпраця – позитивне вирішення ваших проблем

Одним з пріоритетних напрямків діяльності Славутської міської ради та її виконавчого комітету є забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування, посадових і службових осіб цих органів, оскарження їх дій та бездіяльності, відновлення порушених прав і законних інтересів громадян.
Звернення громадян відіграють особливу роль у забезпеченні постійного зв’язку між міською радою та громадянами, вирішенні актуальних проблем як окремої людини, так і громади міста в цілому, реалізації конституційних прав і свобод людини і громадянина. Систематичний аналіз звернень по їх кількості і характеру дає можливість вивчати потреби і запити жителів міста, враховувати їх при формуванні бюджету, програми соціально-економічного розвитку міста, при визначенні головних цілей та пріоритетів розвитку міста.
Реалізуючи вимоги Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», працівниками виконавчого комітету Славутської міської ради проводиться систематична робота щодо здійснення комплексу заходів, спрямованих на поліпшення роботи зі зверненнями громадян, створюються всі необхідні умови для реалізації конституційного права громадян на звернення.
Робота зі зверненнями громадян знаходиться під постійним контролем, її результати періодично розглядаються керівництвом виконавчого комітету і щоквартально висвітлюються на офіційному веб-сайті міської ради та у місцевих засобах масової інформації. Для забезпечення ефективної роботи за даним напрямком, питання щодо організації та стану роботи зі зверненнями громадян до органів місцевого самоврядування два рази на рік розглядається на засіданнях виконавчого комітету Славутської міської ради. Зокрема, в липні поточного року на черговому засіданні виконавчого комітету було розглянуто питання щодо роботи із зверненнями громадян за перше півріччя 2013 року у виконавчому комітеті Славутської міської ради, в управлінні освіти, у Славутському міському управлінні праці та соціального захисту населення, у Славутському управлінні водопровідно-каналізаційного господарства, в КП «Славутське ЖКО», за результатами їх розгляду були прийнятті відповідні рішення.
За 2013 рік на адресу виконавчого комітету Славутської міської ради надійшло 1486 звернень громадян, з них: 1305 – письмових, 181 – на особистому прийомі у міського голови, колективних – 33.
На адресу вищих органів державної влади надійшло 324 звернення, які безпосередньо розглядались міським головою та його заступниками.
Міський голова В. Сидор значну увагу приділяє безпосередньому спілкуванню з мешканцями міста. Форми для цього обираються різноманітні (особиті, виїзні прийоми громадян, «гаряча» телефонна лінія), що значно впливає на позитивне вирішення порушених питань. Так, з початку року на особистому прийомі у міського голови побувало 181 громадянин, які отримали необхідні консультації та практичну допомогу.
В переважній більшості авторами заяв є багатодітні сім’ї, малозабезпечені громадяни, інваліди, учасники війни та бойових дій, одинокі матері, вдови, які виховують неповнолітніх дітей, особи, які постраждали від аварії на ЧАЕС. Посадові особи виконавчого комітету вживають всіх необхідних заходів, спрямованих на оперативне та своєчасне вирішення питань, які порушують громадяни в своїх зверненнях.
Для підвищення дієвості здійснення контролю за вирішенням питань, що порушують громадяни у зверненнях до міського голови, запроваджено в практику роботи автоматизовану систему обліку та реєстрації звернень громадян і контролю за вирішенням порушених у них питань.
Якщо у вас виникають питання стосовно прийому керівництва виконавчого комітету Славутської міської ради або написання заяви, скарги, пропозиції звертайтеся за тел. 2-35-92 або за адресою: м. Славута, вул. Соборності, 15, каб. № 4. Ми завжди раді бачити вас і надавати допомогу у вирішенні питань, які вас турбують.
Інформація підготовлена
відділом звернень громадян

Розміщенно в Без категорії