Екстрена ситуація склалася цими днями у Славуті

30 грудня під головуванням очільника міста Василя Сидора відбулося засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій в зв’язку з ситуацією, яка трапилась на самопливному каналізаційному колекторі КП «Славутське УВКГ» по вул. Б. Хмельницького в м.Славута.
Заслухали інформацію начальника УВКГ Леоніда Степанюка, в якій йшлося про наступне:
– В ніч на 26 грудня 2013 року по вул. Б.Хмельницького, стався пролом самопливного колектора Ø 600 мм., який належить Славутському управлінню водопровідно — каналізаційного господарства. В ніч на 27 грудня стався новий пролом колектора. Основною причиною проломів є тривала експлуатація та вплив агресивного середовища стічних вод. Також не маловажливим фактом є порушення технології монтажу трубопроводів при побудові колектора.
Колектор по вул. Б.Хмельницького експлуатується з 1972 року, і такі проломи не вперше. В 2005 році на перехресті вулиць Б.Хмельницького та Я.Мудрого стався завал з оглядового колодязя. В 2007 році стався пролом колектора в районі магазину “Зірка”. В 2009 році стався пролом колектора в районі провулка Новомісного, також були проломи в 2010 та 2011 роках, необхідно відмітити, що даний колектор обслуговує мікрорайон “Сонячний”, мікрорайон “Лісний” , мікрорайон заводу “ЗБВ”, мікрорайон комбінату “Естафета” також мікрорайон “Військове містечко”. В колектор перекачують стоки 5 каналізаційних насосних станцій, а це майже 2/3 населення міста. Крім того колектор обслуговує промислові підприємства.
На даному етапі обслідування самопливного колектора Ø 600 мм. по вул. Б.Хмельницького, Славутське УВКГ вважає його аварійним, до такого обслідування колектора необхідно залучити фахівців інститутів даного профілю та провести його експертизу.
За результатами розглянутого питання, прийнято наступні рішення:
1.Інформацію начальника КП «Славутське УВКГ» Степанюк Л.А. про ситуацію, що трапилась на самопливному каналізаційному колекторі КП «Славутське УВКГ» по вул.Б.Хмельницького в м. Славута» взяти до відома.
2.Відповідно до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010 подію, що трапилась на каналізаційному колекторі КП «Славутське УВКГ» у м. Славута – проломи колектора діаметром 600 мм по вул. Б. Хмельницького, визнати як загрозу виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, код НС 10810.
3.З метою попередження провалів на дорозі до проведення обстеження каналізаційного колектора, обмежити рух вантажних автомобілів по вул.Б.Хмельницького.
4.КП «Славутське УВКГ» (Степанюк Л.А.):
4.1.Провести невідкладні роботи по очистці каналізаційного колектора та
забезпечити безперебійну його роботу.
4.2.Провести технічне обстеження каналізаційного колектора на предмет
можливості його подальшої експлуатації.
4.3.Підготувати пропозиції щодо придбання резервної перекачувальної станції. 4.4Підготувати матеріали у відповідності до Наказу МНС України від
23.11.2005року № 352 «Про затвердження порядку підготовки матеріалів, на
підставі яких надається експертний висновок щодо рівня надзвичайної
ситуації», для подачі звернення до Хмельницької ОДА.
5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову комісії з питань
ТЕБ та НС – заступника міського голови Остапчука В.В .
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, С.Ск

Розміщенно в Без категорії